Venemaa olümpiakomitee juht: meie sportlastele peaks olema auasi Ukrainas võidelda

Venemaa Olümpiakomitee juht Stanislav Pozdnjakov
Venemaa Olümpiakomitee juht Stanislav Pozdnjakov Autor/allikas: SCANPIX/AP

Venemaa Olümpiakomitee (VOK) president Stanislav Pozdnjakov ütles pärast Vladimir Putini väljakuulutatud osalist mobilisatsiooni, et kutse saavatele sportlastele peaks olema auasi Ukrainasse võitlema minna.

Venemaa president Putin kuulutas kolmapäeval välja osalise mobilisatsiooni ning kaitseminister Sergei Šoigu ütles, et mobiliseeritakse 300 000 venemaalast.

"Rääkides Venemaa Olümpiakomitee seisukohalt, siis meie, olles Venemaa kodanikud, peame teenistust emamaa eest auaasjaks ja see on auasi kõikidele kodanikele, nende seas ka meie rahvuskoondislastele," vahendab uudisteagentuur TASS Pozdnjakovi sõnu.

Sel nädalal tuli välja Rahvusvahelise Olümpiakomitee Thomas Bachi ettepanek, et tasapisi võiks alustama Venemaa sportlaste rahvusvahelistele võistlustele tagasilubamist. Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse määras enamik rahvusvahelisi alaliite Venemaa ja Valgevene sportlastele määramata ajaks võistluskeelu.  

"Praegustes oludes organiseerime enda tegevust vastavalt olukorrale, arvestame erinevate stsenaariumidega. Eelistatuim stsenaarium on see, et Venemaa sportlased saavad rahvusvahelistele võistlustele naasta, arvestades et ees seisavad 2024. aasta suve- ja 2026. aasta taliolümpiamängud," ütles Pozdnjakov. "VOK teeb omalt poolt kõik, et venelastele kehtestatud keelud tühistataks."

Pozdnjakov nentis siiski, et VOK mõistab, et Venemaa sportlaste olümpiamängudele pääsemine sõltub spordivälistest faktoritest.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: