Tõniste: EOK usaldus suusatamise vastu on kadunud

Murdmaasuusatajate endist treenerit Mati Alaveri võib nelja sportlase dopingu tarvitamisele kallutamise tõttu oodata kolmeaastane vangistus. EOK asepresidendi Tõnu Tõniste sõnul on Alaveriga seotud dopinguskandaal kahjustanud tõsiselt Eesti sporti ja kaotanud usalduse suusatamise vastu.

"Seefeldi MM-i dopinguskandaal oli kahetsusväärne sündmus kogu Eesti spordi jaoks," kinnitas Tõniste ETV spordisaates. "Selles mõttes on väga hea, kui see hakkab otsapidi koomale tõmbuma ja on selge sõnum, et kes patustavad, ausa mängu reegleid rikuvad ja sohki teevad, saavad ka karistada. On väga positiivne, et see asi hakkab kuhugi jõudma."

"Liiga suur võim oli koondunud antud juhul Alaveri kätte, kes koondas seal enda ümber tugevamad suusatajad," jätkas Tõniste. "Tuleb välja, et mingi osa neist kasutas valesid meetodeid. Paratamatult mõjub see kogu alale ning ka EOK poole pealt vaadatuna - usaldus on kadunud; kuhu ja kellele sa toetust annad."

"Kõigepealt tahaks ise ka loos selgust saada, kes kui palju seotud, mis roll kellelgi oli. Siis saame siitpoolt paremini oma abikätt ulatada noorematele ja tänastele tegijatele."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: