Veerpalu ei saa riigilt olümpiavõitja toetust

Andrus Veerpalu
Andrus Veerpalu Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti ei maksa olümpiavõitja riiklikku toetust Andrus Veerpalule, kes on viimastel päevadel sattunud dopingusüüdistuste alla.

"Andrus Veerpalu ei saa olümpiavõitja riikliku toetust," ütles sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõunik Katrin Välling teisipäeval rahvusringhäälingule (ERR).

Vastavalt spordiseadusele makstakse olümpiavõitja riiklikku toetust olümpiavõidu saavutanud sportlasele kahel alusel. Vanuse põhjal hakatakse toetust maksma kümme aastat enne vanaduspensioniikka jõudmist ja toetuse suurus on seotud statistikaameti avaldatud eelmise kalendriaasta kolmanda kvartali keskmise brutokuupalgaga. Tänavu makstava toetuse suurus on 1291 eurot kuus.

Teiseks aluseks toetuse maksmisele võib olla vähenenud töövõime ja siis makstakse riikliku toetust alates vähenenud töövõime tuvastamisest. Toetuse suurus on puuduva töövõime korral 1291 eurot kuus ning osalise töövõime korral 645,50 eurot kuus.

2018. aasta algusest jõustunud seadusemuudatuse kohaselt ei tohi iga aasta toetuse uus suurus olla väiksem eelmise aasta toetusest.

Toetust finantseeritakse riigieelarvest ning seda väljastab sotsiaalkindlustusamet.

Veerpalu on 48-aastane, pensioniiga on Eestis hetkel 63 aastat.

Veerpalu võitis kuldmedali 2002. ja 2006. aasta taliolümpiamängudel 15 kilomeetri klassikasõidus ning 2002. aastal hõbeda 50 kilomeetri klassikas.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: