Sõõrumaa: Alaver tegi omalt poolt kõik, et poisid kiirelt välja saaks

Urmas Sõõrumaa.
Urmas Sõõrumaa. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa ütles ERR-ile, et suusatreener Mati Alaver tegi omalt poolt kõik, et dopingu kahtlusega kinni peetud Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu kiirelt vabastataks. Sõõrumaa sõnul koguneb EOK juhtunut arutama tuleval teisipäeval korralisel istungil.

"Ma olen temaga (Alaveriga - toim) ühenduses. Kõigepealt tegi ta omalt poolt kõik, et poisid saaks võimalikult kiirelt sealt välja. Ma olen temaga rääkinud, aga ma ei hakkaks üksikasju kommenteerima, sest see ei ole täna ajalehe teema."

ERR-i täpsustavale küsimusele, kas Alaver on praeguse skandaaliga seotud, vastas Sõõrumaa: "Seda ta mulle ei öelnud, et ta on asjaga seotud."

Sõõrumaa ütles, et EOK ei pea erakorraliselt kogunema, sest olümpiakomiteel on järgmise nädala teisipäeval korraline koosolek, kus teema jutuks tuleb. Sõõrumaa lisas, et suusaliidu soov, et EOK peaks ka Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu kohta kiirelt seisukoha kujundama, on liialt emotsiooni pealt nõutud.

"EOK annab oma seisukohti mitte kellegi kuskilt loetu või emotsionide taustal. Me ju teame vana suhet Team Haanja ja suusaliidu vahel. See ei kiirenda ega motiveeri meie hinanngu andmist. Meie hinnangu andmise aluseks on juriidilistelt organitelt tulevad faktid ja ju need täna-homme tulevad. On olemas ka WADA koodeks, mis näeb ette karistused dopingu tarvitajatele, vahendajatele ja lihtsalt kõrvalseisjatele," märkis Sõõrumaa.

Sõõrumaa lisas, et ta on elufilosoofiliselt selline inimene, kes arvab, et kõik täiskasvanud inimesed on oma tegudes eelkõige ise süüdi ja vastutavad.

"Kui nad on kellegi poolt mõjutatavad, siis need on kaasnähud. Aga igaüks, kes tarvitab, rikub või midagi teeb, on eelkõige ise süüdi."

Rääkides Team Haanja ja suusaliidu aastaid kestnud vaidlustest, märkis Sõõrumaa, et selles pole spordimaailmas midagi ainulaadset ja tema hinnangul on see hoopis elu edasiviiv jonn. Samas tunnistas EOK president, et juhtunu heidab laiemat varju, kui ainult konkreetsed sportlased.

"Nii nagu suusaliit oma avalduses ütles, siis kõik inimesed, kes selle ümber on olnud ja ükskõik, mis osaga, siis see vari on natuke laiem kui konkreetsed juhtumid. Eks me kõik võime neid asju ritta seada," viitas ta skandaalidele Eesti suusatamises ja selle mõju ala mainele.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: