Suusaliidu juht: kinnivõetud sportlastel on kohalik advokaat

Andreas Laane
Andreas Laane Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Suusaliidu juht Andreas Laane ütles, et Austrias vahi alla võetud suusatajatel Karel Tammjärvel ja Andreas Veerpalul on kohalik advokaat, kuid Laanele teadaolevalt pole kaitsja meestega veel ühendust saanud.

"Selline süüdistus on isiklik, mitte suusaliidu asi, aga sellest hoolimata hakkasime sellega tegelema, et neile advokaat leida, kui saime info, et kohalik advokaat on leitud," rääkis Laane ERR-ile. "Mulle teadaolevalt on advokaat sellega nüüd kaks-kolm tundi tegelenud, aga viimase info kohaselt pole veel nendega ühendust saanud."

Laane ütles, et praegu uuemat infot pole ja ta ei oska öelda, kas sportlased on juba tunnistusi andnud või seisab ülekuulamine veel ees. "Aga fakt on see, et ilma süüdistuseta saab neid kinni hoida 48 tundi, sellest 24 tundi on juba täis saanud ehk järgmise 24 tunni jooksul peaks selgus tulema," sõnas Laane.

Austria kriminaalpolitsei avaldas kolmapäevasel pressikonverentsil, et viis läbi ulatuslikud läbiotsimised ja dopingukahtlustuse tõttu võeti vahi alla mitu inimest, nende hulgas viis sportlast – kaks Eestist, kaks Austriast ja üks Kasahstanist.

Pressikonverentsil küll ühtegi nime ei öeldud, kuid Eesti poolelt on teada, et kahtlusalused sportlased on Tammjärv ja Veerpalu, Kasahstan kinnitas, et vahi alla võetud suusataja on Andrus Veerpalu käe all harjutav Aleksei Poltoranin ning Austria suusaliit kinnitas, et kinnivõetud austerlased on Max Hauke ja Dominik Baldauf.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: