Tarmo Tiisleri ülevaade kinnipeetud Eesti sportlastega seonduvast

"Aktuaalse kaamera" stuudios oli meie sporditoimetaja Tarmo Tiisler, kes teeb ülevaate kinnipeetud Eesti sportlastega seotud isikutest ja taustast.

Austria kriminaalpolitsei korraldas Seefeldis eile dopingukahtlusega seotud läbiotsimise, kinni võeti viis sportlast: Austria suusatajad Max Hauke ja Dominik Baldauf, eestlastest pidas politsei kinni Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärve, Vahi alla võeti ka Kasahstani koondise esisõitja Aleksei Poltoranin.

Nüüd me teame, et nii Austria suusatajad kui ka Poltoranin on praeguseks vahi alt vabastatud, eestlased on aga jätkuvalt vahi all.

Miks need mehed kinni võeti?

Dopinguskandaali keskmes on kurikuulus Saksamaa dopinguarst Mark Schmidt, kellele on juba 10 aastat tagasi esitatud meedias süüdistusi seoses Tour de France'il korraldatud dopingupettusega ning kahtlustusi veredopinguga tegelemises. Kõik viis suusatajat peeti Austria politsei poolt kinni läbiotsimiste käigus eile lõunal. Schmidt vahistati samal ajal Saksamaal.

Keskendume nüüd Eesti sportlastega seonduvale.

Mõlemad dopinguskandaali sattunud Eesti suusatajad on Team Haanja liikmed

Karel Tammjärv on suusatiim Team Haanja üks asutajatest, selle eratiimi treener on endine tippsuusataja Anti Saarepuu. Team Haanja peasponsor on Merko ehitus, mille suuromanik on Toomas Annus.

Team Haanja on juba oma tegevuse algusest saati vedanud vägikaigast Eesti suusaliiduga - konflikti kese on olnud Team Haanja sportlaste rahastamine ning pikalt oli küsimärgi all, kas Team Haanja liikmed saavad koondises Eestit esindada.

Lisaks Team Haanjale on oluline siinkohal mainida ka suusatiimi Pro Ski Team Altai, mille esisõitja on kasahstani suusataja Aleksei Poltoranin. Nende kahe tiimi vahel on mitmeid seoseid.

Pro Ski Team Altai üks juhtisikuid on kahekordne olümpiavõitja, endine tippsuusataja Andrus Veerpalu, kes on treeninud ka Team Haanja liikmeid. Samal ajal teeb Veerpalu juba aastaid tihedat koostööd Poltoraniniga, nii hooldemehena kui ka treenerina. Andrus Veerpalu nagu ka koondise peatreener Anti Saarepuu ja suusataja Karel Tammjärv on kõik Mati Alaveri õpilased. Pikaaegse eesti koondise peatreeneri karjääri järel oli Alaver kasahstani suusakoondise juures ja treenis Aleksei Poltoraninit. Poltoraninit treenib ta tänaseni, aga koondisest eraldi.

Neid kahte tiimi seob lisaks Veerpalule ja Alaverile ka hooldemees Jaan Alvela, kes on aidanud Team Haanjat ja on praegu Pro Ski Team Altai hooldusjuht Seefeldi MM-il.

Kas nüüd pilt on selgem või hoopis segasem, saab igaüks ise otsustada.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: