Rehemaa: täna ei ole meil õigust kaht tublit spordimeest risti lüüa

Endine tippsuusataja ja Karel Tammjärve kunagine treeningukaaslane Aivar Rehemaa ei kiirusta Austria võimude poolt kinni peetud eestlasi hukka mõistma.

"Meil täna ei ole kellelgi veel õigust kaht tublit spordimeest süüdi mõista ja risti lüüa. Ootaks homse ära ja tahaks väga loota, nagu tunnustaud spordiarst Mihkel Mardna intervjuus ütles, et poistel oli lihtsalt deklareerimata asjad kaasas," lausus Rehemaa intervjuus ETV-le.

Team Haanja teised liikmed pole midagi dopingule viitavat sportlaste tegevuses märganud. "Suure osa päevast sa tead, mida teine mees teeb ja kõik sellised asjad," lausus Rehemaa, kelle sõnul vandenõud siiski otsida ei tasu. "See ei tähenda, et kui elad ühes toas, siis oled 24/7 teise inimesega koos. Kindlasti tead enamust päeva rutiinidest, aga mitte lõpuni."

Tammjärv ja Veerpalu elasid Seefeldis ülejäänud koondislastest eraldi. Rehemaa peab seda normaalseks sammuks. "Näiteid sellest, kuidas elatakse eraldi on nii enda koondisesiseselt piisavalt olnud: Vancouveri olümpial eestlased elasid olümpiakülast täiesti eraldi paari kilomeetri kaugusel. Eelmise aasta PyeongChangi olümpial elasid Norra koondislased kindlas hotellis, kus keegi võõras sisse ja välja ei pääsenud. See, et sportlased valivad endale elamise, mis neile kõige rohkem sobib - ma arvan, et see on pigem tavaline."

"Kui karussellis sees oled, siis sellist asja päris ei ole, et suusatad ja keegi võtab raja kõrval käest kinni ja ütleb, et kuule läheme nüüd räägime ja hakkame nii-naa tegema," jätkas Rehemaa. "Selliseid asju pigem ei juhtu. Loomulikult enne-peale võistlust on sportlaste ja hooldemeeste telgid, kus tiimid omavahel läbi saavad. Kindlasti luuakse seal väga palju sõprussuhteid. Pigem arvan, et see on tavaliselt positiivne asi."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: