X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Distsiplinaarkolleegium tühistas Aivar Rehemaa tegutsemiskeelu

Aivar Rehemaa
Aivar Rehemaa Autor/allikas: ERR

Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium vabastas Mati Alaveriga koostöö tegemise tõttu ajutise tegutsemiskeelu saanud Aivar Rehemaa süüst.

Distsiplinaarkolleegium teatas neljapäeval, et Aivar Rehemaa ei ole toime pannud dopinguvastaste reeglite rikkumist ning suusatreenerile määratud esialgne võistluskeeld tühistatakse alates 10. detsembrist.

Otsuse täistekst esitatakse hiljemalt 20. detsembriks.

SA Eesti Antidoping/Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus algatas 3. novembril WADA koodeksi 2.10 rikkumise alusel distsiplinaarmenetluse ja määras Rehemaale ajutise võistluskeelu.

"Tuginedes Eesti Suusaliidu (ESL) poolt esitatud tõenditele ja meedias avaldatud infole on Aivar Rehemaa koostöös Mati Alaveriga ja tema vahendusel hankinud Soome suusaliidust ametliku kutse nii endale kui veel seitsmele klubi AR Pro Team sportlasele osavõtuks Soomes Olosel perioodil 4.-25. novembrini 2020 toimuvasse treeninglaagrisse ja 25.-30. novembrini 2020 toimuvale Ruka maailma karikavõistluste etapile," kirjutas SA Eesti Antidoping/Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus siis, lisades, et Alaverile on määratud kriminaalkaristus ja rahvusvahelise suusaliidu FIS-i poolt nelja-aastane võistluskeeld.

"SA Eesti Antidoping/Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus leidis, et Aivar Rehemaa koostöö näol Mati Alaveriga on tegu keelatud seotusega ning on toime pandud maailma dopinguvastase koodeksi reegli 2.10 rikkumine," teatas sihtasutus.

Rehemaa palkas ennast kaitsma tippadvokaat Jaanus Tehveri ja sõnas kuu aega tagasi: "asjad on töös, pean ootama distsiplinaarkomisjoni otsust. Võimalik on seegi, et distsiplinaarkomisjon ei võtagi asja arutada. Aga kui määratakse tegutsemiskeeld, on mul varuks oma vastukäigud."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: