Mati Alaver pääses Austria uurimisest puhtalt

{{1575899760000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Suusatreener Mati Alaver saab nüüd kergemalt hingata, sest Austrias lõpetati tema uurimine. Põhjuseks on Eestis jõustunud kohtuotsus.

Austria dopingujuurdlust vedav Hansjörg Mayr Innsbrucki prokutatuurist kinnitas ERR-ile, et Mati Alaveri kriminaaluurimine lõpetati Austria prokuratuuris seoses Eestis jõustunud kohtuotsusega, mis tähendab, et Austrias pole enam millegi üle otsustada.

Harju maakohus mõistis novembri keskel kinniste uste taga Alaveri dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi. Riigiprokuratuuriga sõlmitud karistusleppe kohaselt karistati Alaveri aastase tingimisi vangistusega poolteiseaastase katseajaga. 65-aastane Alaver end ise süüdi ei tunnistanud. Kohtu otsust ta edasi ei kaevanud.

Austria uurimise lõpetamine on oluline ka selle poolest, et Austrias toimuvale uurimisele viidates ei andnud Harju maakohus ajakirjanikele võimalust tutvuda Alaveri kriminaalasja toimikuga.

ERR-i portaal esitas esmaspäeval maakohtule päringu, et kas Austria uurimise lõpetamine ei anna põhjust kohtunikul oma otsust muuta ja toimik ajakirjanikele avalikuks teha.

Maakohtu pressiesindaja Viivika Siplane teatas, et kohtunik on endiselt arvamusel, et kaitsja taotluse rahuldamine on põhjendatud. Samuti ütles ta, et ei ERR-il ega ühelgi teisel meediaväljaandel ei ole võimalik menetluse kinniseks kuulutamise määrust edasi kaevata.

"Ta on selles suhtes oluline, et spordirahvas on oodanud, mis siis sealt tuleb. Nüüd on selge, et sealt midagi muud ei tule kui see, mida meile on juba kinnitatud," kommenteeris austerlaste otsust Eesti Antidopingu nõukogu juhatuse liige Kristjan Port.

Praegu on teada, et lisaks austerlastele uurisid Seefeldi dopingujuhtumit ka sakslased. Milline roll on seal konkreetselt Alaveril, pole selge. "Nii palju on teada, et prokuratuur tegi koostööd nii austerlaste kui sakslastega. Arvatavasti see koostöö siis jätkub," kommenteeris Port.

Tema sõnul juhtumiga kõik veel ühel pool pole. "Ka FIS Rukal ainult ütles, kes saavad karistatud, aga ei öelnud, mis on karistuse sisu. Kuna seda informatsiooni me veel ei tea, siis sellest võib ju alustada uusi süüdistusi või mis iganes. Seni, kuni pole kõik informatsioon lauale pandud, ei saa öelda, et see on lõppenud."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: