Austria politsei pidas dopingukahtlustuse tõttu kinni kaks Eesti sportlast

{{1551267420000 | amCalendar}}
Foto: Tairo Lutter/Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Austria kriminaalpolitsei korraldas suusaalade MM-i võistluslinnas Seefeldis dopinguga seotud läbiotsimise. Dopingukahtlus lasub ka kahel eestlasel.

Austria politsei kinnitas pressiteate vahendusel, et läbiotsimiste käigus peeti kinni üheksa inimest, neist seitse Seefeldis ja kaks Saksamaal Erfurdis. Kokku otsiti läbi 16 asukohta.

Kinnipeetute hulgas on Austria politsei kinnitusel viis sportlast: kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh.

Anti Saarepuu kinnitas Kanal 2 eetris, et Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu 15 km klassikasõidus ei stardi, kuid tal pole andmeid, kas selle dopingukahtlustuse tõttu. Starti ei ilmunud ka Andrus Veerpalu juhendatav kasahh Aleksei Poltoranin.

Eesti Suusaliidul info kahtlustuse kohta puudub. "Mina ei tea sellest mitte midagi, sinu käest kuulen," vastas Seefeldis viibiv Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil ERR-i päringule. "Mul pole selle kohta mitte mingit teadmist. Aga mina ei peagi teadma."

Austria koondise peatreenerina töötav norralane Trond Nystad kinnitas Norra rahvusringhäälingule (NRK), et läbiotsimine puudutas ka austerlasi. "Saan kinnitada, et politsei käis meie hotellis. Nad kinnitasid, et kaks inimest kuulati üle. Kes need olid, ei saa ma öelda," sõnas Nystad NRK-le. "Mõlemad on austerlased."

Küsimusele, kas mõlemad lähevad täna ka stardijoonele, vastas Nystad: "Ma ei tea, eks näeme."

Austria ajalehe Kronen-Zeitungi teatel on kahtlusalused austerlased Dominik Baldauf ja Max Hauke.

Läbiotsimised toimusid mitmes kohas Seefeldis ja lisaks veel ka Saksamaal Erfurdis. Austria ja Saksamaa politsei tegid läbiotsimiste korraldamisel koostööd.

Saksamaal Erfurdis puudutas läbiotsimine spordiarsti, varasemalt jalgrattatiimi Gerolsteiner arstina töötanud Mark Schmidti, keda on varem kahtlustatud veredopingu vahendamises. Väidetavalt teeb Schmidt nüüd koostööd mitme suusaalade tippsportlasega.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: