Tõniste Team Estonia täiendavast toetusest: ideaalis oleksid summad oluliselt suuremad

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Valitsus toetab 2020. aastal Eesti spordikoondist edendavat Team Estoniat kolme miljoni euroga. See on küll kahe miljoni võrra rohkem kui sellel aastal, ent EOK asepresident ja tippspordikomisjoni esimees Tõnu Tõniste tunnistab, et projekti täies mahus elluviimiseks peaksid summad olema veelgi suuremad.

"Et seda Team Estonia projekti täies mahus ja ideaalplaanis ellu viia, peaksid need summad olema oluliselt suuremad. Teisest küljest on aga väga hea, kui on ikkagi väga positiivne edasiminek. Kindlasti on sellest summast, mis juurde tuleb, väga suur abi selleks, et Eesti sporti maailmas järjest konkurentsivõimelisemaks viia," kommenteeris Tõniste lisarahastust Vikerraadiole antud intervjuus.

"Esialgse versiooni kohaselt, kuhu olid kaasatud ka pallimängud ja osad ka mitte-olümpiaalad, võiks aasta eelarve olla kuskil 20 miljonit [eurot]. Oleme aga kõik realistid ja ega need ei tule nii lihtsalt ja see on selline kaugem siht," tunnistab Tõniste.

Projekti edasiviimine näeb nüüd ette eelkõige Eesti tippsportlaste treeningvõimaluste parandamist. "Kõigepealt on see, et suvel on tulemas Tokyo olümpiamängud ja oleme vaadanud, kes meil on potentsiaalsed medalilootused. Räägime nende plaanidest, et nad saaks oma ettevalmistused korrektselt tehtud ja et saaksime neid aidata. Läheme samm-sammult."

"Aktuaalne on treenerite teema, kus meie tippsportlaste treenerid saavad meie spordisüsteemist EOK-st tegevustoetust, aga tegelikult nad palka ja elamiseks raha ei saa. Just see tugiteenuste osa on paljudel aladel kriitiline. Me ei saa oma talente raisata selle peale, et nad käivad tihti laagrites ilma treeneriteta, kus teistel tiimidel on suured tugitiimid taga."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: