Suusatajad tahavad dopinguskandaalist hoolimata entusiastlikult edasi minna

Foto: ERR

Eestis tänavu dopinguskandaali varju jäänud murdmaasuusatamise hooaeg jätkub Eesti meistrivõistlustega Pannjärvel. Täna võisteldi teatesõitudes.

Suusatamise teatesõitudes oli täna stardis viimaste aastate rekordarv võistkondi - 13 naiskonda ja 22 meeskonda - ehk võistles üle saja sportlase. Suusarahvaga suheldes selgus, et osavõtjate rohkus on paljuski tingitud sellest, et tahetakse näidata - hoolimata viimasel ajal suusatamist räsinud dopinguskandaalidest on Eesti suusatamine siiski elujõuline.

"Viimaste nädalate sündmuste taustal on kõik inimesed leidnud endas sportlase, et ikkagi Eesti meistrivõistlused on see koht, kus peaks iga suusataja osalema, kui vähegi võimalik," lausus võistluste korraldaja Avo Sambla ERR-ile.

Pealtvaatajate seas oli ka neli korda olümpiapileti lunastanud Piret Niglas, kes on rääkinud meediale, kuidas teda kasutati dopingukahtlustusega treeneri Mati Alaveri töövahendina. Ta usub, et selliseid rääkimata lugusid on teistelgi.

"Sain kogeda ka seda, kuidas töövahend visatakse nurka ja see töövahend, ehk siis antud juhul mina, tõusin sealt jälle püsti ja siis ma jälle sobisin. Ma arvan, et paljud on end nii tundud, kes on Mati Alaveriga koostööd teinud," ütles Niglas.

Ambla spordiklubi treeneri Reimo Kaasiku sõnul on oluline, et noored juhtunust õpiksid. "Praegu peaks selle juurika väga sügavalt välja juurima," lausus ta. "Ja see on ka märguanne tänastele noortele, et ärge jumala eest tegelege selliste asjadega, mida võidakse teile pakkuda."

Karmid dopingutuuled on Eesti meistrivõistluste osavõtjate arvu tõstnud, kuid oma jälje on see jätnud meeste võistluse tasemele. "Konkurents on viimaste asjade valguses läinud mõistagi natuke lahjemaks," sõnas Raido Ränkel. "Tänagi pidi võitlema pigem iseendaga, sundima et kannataksid. Kahjuks, nii praegu nii on."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: