Sukles dopingujuhtumeist: 2011. aasta ja tänane on ühe loo erinevad salmid

Andrus Veerpalu 2011. aasta dopingujuhtum ja paari nädala eest lahvatanud dopinguskandaal on üks ja sama lugu, ütlesid ETV saates "Suud puhtaks" Eesti olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles ning EPL-i ja Delfi sporditoimetuse juht Peep Pahv.

"Muidugi üks ja sama lugu. Lisaks vahepeale Bernatski ülestunnistus 2014. See on kõik üks jada. Mina iseenda jaoks pole kunagi kahelnud, et seal olid mustad mängud, sest kui neid lugusid sai tehtud 2011. ja 2012. aastal, siis jõudsime välja veel kaugematesse aegadesse," rääkis Peep Pahv saates.

Samal arvamusel on Sukles. "Ma arvan küll, et see, mis juhtus 2011 ja mis on 2019, on ikkagi täpselt ühe loo erinevad salmid ja nagu Peep ütles, siis Bernatski väike salm sinna vahele. Üks lootus meil on - et need salmid võiksid otsa saada," ütles ta.

Sukles tõdes, et 2011. aastal küll juriidiliselt õigus võitis, kuid õiglus mitte.

"Kui me mäletame kõiki neid argumente, need on olnud väga juriidilised: kohtust käis asi läbi, juriidiliselt on kõik korras, ärge enam puutuge. Sealt tuli ka - mitte ainult tol ajal - see 75 000 inimest Facebookis, vaid ma ka eelmisel kolmapäeval pärast täitevkomitee otsust helistasid vähemalt viis inimest meile ja sõimasid, et jätke Andrus Veerpalu rahule. Mingi usk on eestlastel olemas," rääkis ta.

"Ja ma ütlen, kas see oli tingitud lihtsalt sellest kohtuotsusest, et juriidiliselt on kõik korras, ma ei tea, millest see on tingitud, aga ma ütlen: meie jaoks ikkagi praegu on juba tagajärg, mis 2011 jäi lõpetamata. On ju traditsiooniline lause, et oleks võinud olla õudne lõpp, mitte lõputa õudus," arutles Sukles.

Pahv lisas, et EOK tegevus toonaste dopinguväidete uurimiseks on suur möödalaskmine.

"Bernatski tunnistuse uurimiseks tehti ju suur komisjon, aga see komisjon, osad ei tulnud sinna välja, ei võetud piisavalt tõsiselt. Tegelikult see oli hetk, kui oli võimalus ikkagi sundida neid inimesi rääkima ja üles tunnistama. Aga seda ei tehtud. Kogu komisjoni töö lasti mõnes mõttes liiga kergekäeliselt läbi. See oli hetk, kus oleks olnud võimalik see n-ö purgikaas kinni keerata."

Maadleja Heiki Nabi ütles saates, et dopingutarvitamine on mõtteviisis kinni.

"Toon võrdluse näiteks sellega, et /.../ kas viskan prügi maha või panen prügikasti. Ma panen prügikasti, ma ei viska seda maha. See on sama asi. Sama on spordis. Dopingut kasutan, ei kasuta? Ei kasuta. Kõik. Kogu lugu. See on nagu mõttemaailm, et ma selle juurde üldse ei lähegi, see ei ole üldse variant, see ei ole üldse võimalus. Kõik muud variandid, aga see jääb kohe kõrvale. Lihtne. Siin polegi midagi selles mõttes arutada, nii ongi elus. Tuleb alati ausalt teha asju," rääkis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: