Mark Schmidt külastas möödunud aasta lõpus Lillehammeri MK-etappi

Mark Schmidt vahistamisel.
Mark Schmidt vahistamisel. Autor/allikas: Marcus Scheidel/Mas Bildagentur

Seefeldi dopinguskandaalis uurimise alla võetud Saksa arst Mark Schmidt rentis möödunud aastal Lillehammeri MK-etapi ajal mõned sajad meetrid Birkebeinereni suusastaadionist põhjas asuvat hoovimaja. Omanik Birgit Sildnes rääkis Norra avaõiguslikule ringhäälingule NRK, et märkas mitmeid sportlaseid hoovimaja külastamas ning andis sellest teada ka Norra antidopingule.

"Schmidt ütles, et ta tuli kaasa elama murdmasuusatamise MK-etapile ja tuli autoga otse Rukast, kus oli samuti MK-etapp olnud," rääkis Sildnes NRK-le antud intervjuus. Sildnes uuris seejärel meesterahva tausta ning leidis, et ta on minevikus olnud seotud dopinguskandaali sattunud rattameeskonna Gerolsteineriga.

Sildnesi sõnul läks ta esimesel päeval uurima, kuidas külalisel läheb, aga leidis eest hoopis vanema meesterahva, kes tutvustas ennast Schmidti isana. Meenutades Seefeldi juhtumit, siis mäletatavasti tõi verekotikesed MM-linna just Mark Schmidti isa Ansgard. Sildnes tundis mehe foto järgi ära ning lisas, et meesterahvas ei olnud kuigi õnnelik, kui ta uksele ilmus.

Sildnes märkas veel oma hoovimaja ees Saksamaa numbrimärgiga autot ja üldse oli seal palju liiklemist. "Mu abikaasa küsis minult, kui palju inimesi on meilt tellimuse võtnud, sest ta märkas palju rahvast majast sisse-välja käimas," rääkis Sildnes, kelle sõnul olid külalisteks ka nooremad inimesed, kel olid seljas treeningriided. Sildnes väitis, et üks külalistest oli austerlane Max Hauke, kelle silmad ta ära tundis.

Schmidt jättis toona Airbnb-le ka tagasiside, kus kiitis hoovimaja asukohta. NRK rääkis juhtumist Mark Schmidti advokaadiga Andreas Kreysaga, kes ei tahtnud detailidesse laskuda.

Hoovimaja, milles Mark Schmidt MK-etapi ajal elas Autor: NRK

Peale külaliste lahkumist käis Sildnes hoovimaja ettevaatlikult läbi ja uuris üle prügi. Midagi kahtlast ta ei leidnud, ent andis oma kahtlustest märku Norra antidopingule. "Kinnitame, et me saime vihje," ütles Norra antidopingu osakonna juhataja Britha Rökenes. "Pärast vihje saamist võtsime me lisateabe saamiseks ühendust registripidajaga. Seejärel kaalusime erinevaid meetmeid. Siis otsustasime, et teatame sellest edasi." Kellele teade edastati, seda ei täpsustatud.

See juhtniit ei olnud tõenäoliselt Seefeldi juhtumi kriminaalmenetluse algatamiseks peamine põhjus, kuid see on osa suuremast uurimisest.

NRK on ühendust võtnud ka Austria politseiga kommentaari saamiseks, aga nad ei vasta küsimustele.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: