Eesti aerutaja Fedorova tuli U-23 MM-il viiendaks

Eesti aerutajad juunioride ja U-23 MM-il
Eesti aerutajad juunioride ja U-23 MM-il

Läinud nädala toimus merepinnast rohkem kui 800 meetri kõrgusel Itaalias Auronzos rajaaerutajate juunioride ja U-23 vanuseklassi maailmameistrivõistlused, millest võtsid osa kolm Eesti sportlast juunioride vanuseklassis ja kolm U-23 vanuseklassis. Võistlus toimus viiel päeval ja sellel osalesid 65. eri riigi sportlased.

Parimaks mitte olümpiadistantsi tulemuseks jäi Elizaveta Fedorova viies koht U-23 vanuseklassi neidude ühesüstade arvestuses. Olümpiadistantsil 500 m distantsil jäi Fedorova kahjuks napilt A- ja B-finaalide ukse taha. Aga selle eest 5000 m sõidus tuli tulemuseks 11. koht.

Võistluse noorim paatkond Roman Orlov / Joonas Vähesoo tegid olümpiadistansil K-2 500m C-finaalis südika sõidu ja saavutasid viienda koha. 1000 m distantsil, mis ei ole olümpiamängudel kavas, jäi nende parimaks tulemuseks B-finaali neljas ehk maailmas omavanuste 13. koht.

Ühesüsta sõidud sel korral Orlovil kahjuks ebaõnnestusid, 1000 m poolfinaalis kadus tal tasakaal mõnikümmend meetrit enne distantsi lõpetavat finišijoont ja tulemust kirja ei saanud ning 5000 m sõidu lõpetas tema jaoks purunenud paaditüür.

Anna Drusinova sõitis ennast 1000 m juunioride arvestuses B-finaali ja selle lõpetas ta kuuenda kohaga. 500 m olümpiadistantsil oli ta samuti B-finaalis ja lõpetas selle üheksandana ehk Drusinova on omavanustes sel distantsil maailma 18. aerutaja.

5000 m sõidus platseerus ta kaheksandale kohale, kaotades sõidu võitnud Suurbritannia esindajale vähem kui ühe minuti ja 50 sekundiga.

U-23 meeste kahesüsta esindajad Aron Faber / Alexander Pekhenko saavutasid 1000 m distantsil B-finaali kaheksanda koha.

Faber võistles ka ühesüstal kahel distantsil. 500 meetris piirdus ta ainult eelsõiduga ja 5000 meetri sõidus oli ta 22.

Eesti meistritiitlid jagavad aerutajad välja 5. ja 6. augustil toimuvatel Eesti meistrivõistlustel Aidus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: