Eestlased võitlevad maailma raskeimal aerutamisvõistlusel esikoha nimel

Linda Tetsmann ja Anette Baum; HUUM SAUNA Kayak Team
Linda Tetsmann ja Anette Baum; HUUM SAUNA Kayak Team Autor/allikas: Aldis Toome

15. juuli varahommikul startis kolm Eesti võistkonda maailma raskeimal aerutamisvõistlusel Yukon 1000. Teiste hulgas on Yukoni jõel aerutamas naiskond HUUM SAUNA Kayak Team koosseisus Linda Tetsmann ja Anette Baum.

Kanadast Alaskale kulgeval 1600 km pikkusel maratonil on võistlustules kolm Eesti paatkonda - HUUM SAUNA Kayak Team, Estonian Adventurers ja Team Estonia. Eesti aja järgi kolmapäeva varahommikul ületasid Tetsmann ja Baum Kanada-USA riigipiiri, olles tollel hetkel võistluse liidrid. HUUM SAUNA Kayak Teami edu jälitajate ees oli tund.

Prognoosi järgi saabuvad naised finišisse 21. juulil kella 15.30 paiku (Eesti aeg).

HUUM SAUNA Kayak Team on võistluse algusest peale olnud kahe esimese paatkonna seas. Eesti meeste paatkond Estonian Adventurers koosseisus Marek Lindmaa ja Rait Hutrov küll alustas teravalt, kuid teise võistluspäeva õhtuks said Tetsmann ja Baum meestest mööda. Võistlusele kvalifitseerus 28 rahvusvahelist võistkonda, kuid kolmapäeval kell 17.30 oli rajal veel 15 paatkonda. Võistlust alustasid kaks võistkonda SUP-lauaga, teised süstadega. Team Estonia mahub samuti kümne parema hulka, võistkonda kuuluvad Martin Ilumets ja Hillar Irves.

Yukon 1000 on 1000 miili ehk 1600 km pikkune maailma raskeim ja pikim aerutamisvõistlus, kus osalejad kogevad eraldatust, kurnatust ja ellujäämisoskust nõudvaid olukordi. Võistlejad kulgevad mööda ammuste seiklejate radu, aerutades Kanada ja Alaska puutumata looduses vaid paadikaaslasega kahekesi. Igasugune kontakt välismaailmaga tähendab võistluselt kõrvaldamist.

Jälgi võistlust reaalajas.

Toimetaja: Joel Hussar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: