Lahemaa maratoni võit läks Leedusse

Lahemaa maratoni võitjad Arunas Dubauskas ja Vaidas Linkevicius
Lahemaa maratoni võitjad Arunas Dubauskas ja Vaidas Linkevicius Autor/allikas: Ivar Hütt

Pühapäeval peetia peeti stardiga Valkla rannast üheksas Lahemaa maraton, mille üldvõidu pälvisid leedulased Arunas Dubauskas ja Vaidas Linkevičius. Eesti meistritiitli pälvisid Andres Kaju ja Indrek Kermon, naiste arvestuses võidutsesid Linda Tetsmann ja Anette Baum.

Varasügiseselt sooja ilmaga olid starti tulnud nii Eesti meistrite kandidaadi, kui ka lihtsalt asjaarmastajad, kellel soov kaunis päev merel aerutades veeta. Suurema osa võistlusest saatis osalejaid päike ja mõõdukas läänekaarte tuul, kohati oli ka pilvist taevast ja sadas hoovihma. Marsruut kulges nii kalda ääres, avamerel kui Kolga lahe saarte vahel, oli nii lainet kui tuulevarjulistes kohtades siledat vett, pannes proovile aerutajate kõik oskused, mida merel aerutamiseks vaja.

Maratoni üldvõidu võtsid leedulased Arunas Dubauskas ja Vaidas Linkevičius meeste kahesüstal ajaga 02:05.42 Üldarvestuse teine koht ja Eesti meistritiitlid meeste kahesüstal läksid Andres Kajule ja Indrek Kermonile ajaga 02:08.58. Üldarvestuse kolmas koht ja Eesti meister ühesüstal oli Oleg Mozessov ajaga 02:09.49.

Parim naistesüst saavutas üldarvestuses kümnenda koha ajaga 02:21.10 ning Eesti meistritiitli võtsid Linda Tetsmann ja Anette Baum. Naiste ühesüstadel tuli Eesti meistriks Sigrid Leetsi ajaga 02:27.52

Võistlusel osales üle 100 sportlase ühestel ja kahestel süstadel ning SUP-laudadel. Võisteldi kahel distantsil: 9-kilomeetrilsel Pedassaare ringil ja 24-kilomeetrisel Eesti meistrivõistluste distantsil.

Nii võistluste peakorraldaja Mart Reimann kui turvameeskonna ülem Madis Praks tõdesid, et aastatega on nii esikoha taotlejate kui ka harrastajate professionaalsuse tase riskijuhtimises kõvasti kasvanud ja päästemeeskonna tuge vajavad võistlejad üha vähem ja vähem. 

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: