Tetsmann ja Baum võidutsesid Taani ajaloolisel aerutamisvõistlusel

Anette Baum ja Linda Tetsmann
Anette Baum ja Linda Tetsmann Autor/allikas: Aldis Toome

Nädalavahetusel Taanis Gudenå jõel toimunud võistlusel teenisid Linda Tetsmann ja Anette Baum (HUUM SAUNA Kayak Team) 72-kilomeetrisel distantsil naiste kahesüsta arvestuses esikoha.

Tour De Gudena aerutamisvõistlusel sai aerutada kolmel erineval distantsil: 72 km, 44 km ja 25 km. Kestvusaerutajad Tetsmann ja Baum valisid mõistagi võistluse pikima distantsi. 

72 km pikkuse distantsi võitis sakslane Steffen Burkhardt ajaga 5:16:46 ühesüstal. Eesti naised said naiste kahesüsta klassi võidu ajaga 5:59:38 ja üldarvestuses kõrge kaheksanda koha.

Kuna toetustiimi abi kasutada ei tohtinud, tegutsesid nad kiireimal võimalikul moel, kallates süstast üleliigse vee välja ja joostes veeskamiskohta, kust sai sõitu jätkata. Kuna samal ajal jäid konkurendid söögipunkti sööma, andis kiire tegutsemine korraliku tõusu üldarvestuses. Ülejooksult väljuti seitsmendal positsioonil ja see taktikaline käik tõi neile teiste naiste kahesüstade ees edumaa.

Kätte võideldud edu hakkas aga sulama, kui paatkonda tabasid tehnilised viperused tüüriga. Nimelt ei püsinud naiste uuel võistlussüstal tüür korralikult vees. Hädapeatus kaldal ja tüüri parandamine nöörijupiga päästsid hullemast, mistõttu oli tugevat sõitu võimalik jätkata.

Esialgu oli Tetsmannil ja Baumil plaanis minna võistlema Rootsi Dalslandi aerutamismaratonile, kus 45 km pikkusel distantsil oleks pidanud seitsmel korral koos paadiga mööda maad edasi jooksma, pikimaks ülejooksuks 900 meetrit. Üleujutuste tõttu jäi võistlus aga ära ja varuvariandina mindi samal päeval hoopis Taani.

Kokku osales võistlusel 289 aerutajat Taanist, Rootsist, Norrast, Belgiast, Saksamaalt, Inglismaalt ja Ungarist.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: