Nädalavahetusel selgusid Eesti meistrid rajaaerutamises

Eesti Aerutamisföderatsioon
Eesti Aerutamisföderatsioon Autor/allikas: Eesti Aerutamisföderatsioon

Nädalavahetusel toimusid Ida-Virumaal Aidu veespordikeskuses rajaaerutajate täiskasvanute ja U-16 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused.

Meistrid selgusid 200 m, 500 m, 1000 m ja 5000 m distantsidel ühe- ja mitmepaatides.

Ühekanuul võttis viiest viis kulda kanuuaerutaja Joosep Karlson. 500 m ja 1000 m distantsil võidutses kahepaadil Karlson koos pikaaegse paadikaaslase Andres Baumiga.

Naiste süsta arvestuses ei olnud Narva aerutajale Elizaveta Fedorovale vastast ei ühe ega ka kahesüstal. Ainult neljasüsta 500 m distantsil pidi Narva paatkond tunnistama Tartu ja Pärnu segapaatkonna paremust. 

Ühese süsta 1000 m distantsil võitis Team Estoniasse kuuluv Albert Orlov 0,81 sekundiga Aron Faberit, kes on samuti Team Estonia liige. Kahese süsta 500 m distantsi lõpetasid kõige kiiremini U-16 vanuseklassi kuuluvad Joonas Vähesoo ja Roman Orlov, kes edestasid teiseks jäänud Pärnu ja Pirita paatkonda 1,74 sekundiga. 

200 m sprindidistantsil näitas oma kiirust tippspordiga lõpparve teinud Kaspar Sula. 1000 m kahesüsta arvestuses võitsid peaaegu 10 sekundiga Kevin Poljans ja Alexander Pekhenko teiseks jäänud Dünamo klubi paatkonda, mis koosnes vendadest Orlovidest.

Pikamaa Distantsi 5000 m sõidu lõpetas esimesena Emajõe aeruklubi sportlane Aron Faber, teisena ületas finišijoone Ivan Andruschenko SAK Tartust ning kolmas oli Kevin Poljans Pärnust.

23-27 august toimuvad Saksamaal Duisburgis maailmameistrivõistlused, kus jagatakse välja ka esimesed olümpiapääsmed. Eesti sportlased võistlevaid olümpiapääsmete nimel meeste ühesüsta ja ühekanuu 1000 m distantsidel, naiste ühesüsta ning meeste kahesüsta 500 m distantsidel. 

Toimetaja: Joel Hussar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: