Dopinguskandaal pole noortesporti mõjutanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestis on lõppemas suusasõpradele kõikvõimalikke emotsioone pakkunud suusatalv. Positiivse poole peale võib kanda lumerohkuse, negatiivselt poolelt jääb talve meenutama Eesti tippsuusatajatega seotud dopinguskandaal. Treenerite sõnul lastevanemate huvi Eestis populaarse suusatamise vastu negatiivsete sõnumite valguses raugenud ei ole.

Selle talve viimased suuremad suusavõistlused peeti nädalavahetusel Ida-Virumaal Pannjärvel. Osavõtjate arv on viimaste aastatega võrreldes kasvanud ning noortetreenerid tõdesid, et suusatamist varjutanud dopinguskandaalidest hoolimata pole noori trennis vähemaks jäänud.

"Kui päris aus olla, siis noortesporti see absoluutselt ei mõjuta. Ma olen ka teiste treeneritega rääkinud ja ka oma õpilaste vanematega ja see ei mõjuta. Noored ajavad oma asja edasi. See on tippsport ja sinna on noortel veel väga palju aega," lausus noortetreener Avo Sambla.

Suusatreenerite töö teeb mitme teise alaga võrreldes keerulisemaks see, et lemmiktegevust saab harrastada piiratud arvul kuudel. Kuueaastaselt trenni läinud ja 13-aastaselt teatesuusatamises Eesti meistriks tulnud Anni Lii Unn ei lase end Eesti lumevähesusest heidutada.

"Eks vahepeal ikka lund ei ole ja veidi nadi on. Aga siis jälle lund on ja siis on hea meel. Mulle lihtsalt meeldib suusatada, see on mõnus," kommenteeris Unn.

Treenerite sõnul on lastevanematele oluline, et laps saab tegelda sellega, mis talle meeldib ja kõigist ei peagi tulema tippsuusatajad.

"Suusasport on ja jääb Eestisse. Küsimus on vaid selles, millise seisukoha lapsevanem ise võtab ja kuidas trenni tuuakse. Liikumine jääb, selles suhtes pole midagi kadunud," lisas noortetreener Reimo Kaasiku.

"Alles hiljuti mulle üks lapsevanem ütleski minu endise õpilase kohta, et just seda ta ongi soovinud, et tema laps käib nüüd aktiivse tervisesportlasena suusatamas. See oligi eesmärk, miks ta tahtis, et laps minu juures trennis käiks. Ja see ongi see kõige õigem asi," kommenteeris Piret Niglas.

Kokku on Eestis üle poolesaja suusatreeneri.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: