Annus: enam ei ole motivatsiooni Eesti profisuusatamise toetamist jätkata

Toomas Annus
Toomas Annus Autor/allikas: ERR

AS Merko Ehitus ja AS Kapitel nõukogu esimees Toomas Annus ütles ERR-ile, et Merko Ehitus ja Kapitel Eesti lõpetavad profisuusatamise toetamise.

"Olen isiklikult ja minuga seotud ettevõtete kaudu sporti, sealhulgas suusatamist, nii tippspordi kui ka harrastusena, toetanud üle paarikümne aasta. Oleme püüdnud olla stabiilsed toetajad, kelle panus ei ole kunagi sõltunud tulemustest, vaid andnud igapäevast kindlustunnet. Värskete Seefeldi uudiste valguses ei ole mingit motivatsiooni toetamise jätkamiseks ja puudub igasugune soov seda isegi arutada," lausus Annus.

"Tegemist on äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga. Eesti suusatajate ametliku süüdistuse korral lõpetavad Merko Ehitus ja Kapitel Eesti profisuusatamise toetamise," ütles ennelõunal ERR-ile Kapiteli turundus- ja müügidirektor Merit Kullasepp, kes edastas kommentaari nii Kapiteli kui Merko Ehituse nimel.

Merko toetab alates 2015. aastast suusatamist MTÜ Team Haanja kaudu. Team Haanja loodi selleks, et muuta Eesti suusatamine taas rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks.

Team Haanja 2018.-2019. aasta eelarve on plaanitud 472 450 eurot. Tulude poolelt on suurima summa eelarvesse panustanud Merko ja selle aktsionärid - kokku 150 000 eurot.

Sportlaste isiklikud sponsorlepingud toovad eelarvesse 88 000 eurot. Kapitel (Nordic Hotel Forum) panustab 50 000 euro ning ELKE Auto ja Mapri Ehitus mõlemad 25 000 euroga. Tallink annab 10 000 eurot + laevapiletid. Riigipoolne toetus läbi EOK on 28 800 eurot.

Neist viimasena liitus sponsorina Mapri Ehitus mullu novembris.

Team Haanjasse kuulub üheksa sportlast:  Algo Kärp, Raido Ränkel, Marko Kilp, Alvar Johannes Alev, Karl Erik Rabakukk, Kaarel Kasper Kõrge ning dopinguskandaali sattunud Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. 2018/2019 hooajal liitus Team Haanjaga Patricija Eiduka.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: