Mae Alaveri seotusest dopingusaagaga: need kahtlused jäävad kogu eluks

Endise tippsuusataja Jaak Mae sõnul pole Mati Alaver temale kunagi dopinguainete kasutamise võimalust pakkunud.

"[Karel Tammjärve ja Anti Saarepuu] Pressikonverentsi ja kajastusi pole tiheda töögraafiku tõttu näinud," tunnistas Mae ERR-ile. "Kommentaarid on üsna napid. Väga kurb ja kahetsusväärne kindlasti. Paar aastat suusatamisest kaugemal olnuna ei osanud seda oodata."

Mae treenis ja võistles aastaid koos Andrus Veerpaluga, kuid kahtlusi, et kahekordne olümpiavõitja võiks olla seotud dopinguainetega, Mael ei tekkinud. "Ma arvan, et kui oleks [kahtlusi] olnud, küll me oleks sellest teada andnud. Sporditegemise ajal ei olnud."

Et Mati Alaver on nüüd tunnistanud keelatud võtete tarvitamist, kuidas saab olla kindel, et seda ei ole juhtunud ka minevikus? "Ega siin tarka vastust ei olegi. See on kahjuks usu küsimus. Keegi usub, keegi mitte, mis ma muud oskan öelda. Kindel on see, et rõõmu see kellelegi tee ja need kahtlused jäävad eluks ajaks."

Kas Mati Alaver pakkus ka Jaak Maele võimalust oma sportlikku sooritusvõimet parandada läbi dopinguainete kasutamise? "Ei ole pakkunud."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: