Saarepuu ERR-ile: kuidas ma selle üle elan?

Eesti suusakoondise peatreener Anti Saarepuu rääkis ERR-ile antud intervjuus, et Seefeldi suusaalade MM-il lahvatanud dopinguskandaal on tema jaoks suureks šokiks.

Anti Saarepuu, kas pressikonverentsile minnes teadsid kõiki detaile?

Teadsin ainult, mis puudutab Karel [Tammjärve]. Olime Kareliga enne seda 45 minutit maha istunud ja Karel rääkis mulle iseendast. Et ta tunnistab ennast süüdi. Kõik muu, mis puudutab teisi, oli juba pressikonverentsi teema.

Sealhulgas siis ka info Mati Alaveri osaluse kohta?

Mina ei olnud mitte kuidagi sellega seotud ega teadlik, et selline asi meie tiimis toimub. See on minu jaoks šokk ja kuidas ma selle üle elan? Olen seda viimased 48 tundi öelnud, et see on väga raske ja ma austan selles suhtes Karelit, et Karel tuli, seisis minu kõrval ja võttis selle vastutuse. Mina ei saa kuidagi seda vastutust võtta; mida ma ei tea, mida ma ei ole teinud, millest ma ei ole mitte kuidagi teadlik. Ma loodan, et kõik need inimesed, kes olid sellega seotud, julgevad välja tulla ja võtavad selle vastutuse.

Kas oled jõudnud kuuldut ka seedida?

Eks see on üks teadmatuse küsimus. Kuidas see kõik võimalik on? Alates sellest päevast, kui see üleeile teatavaks tuli, et kaks Eesti sportlast on kinni peetud, siis ma oma peas ainult ketrasin, et kuidas on võimalik, et ma mitte midagi ei näinud ega osanud kahtlustada. Ma ei oska seda ka täna öelda, ma ei ole seda välja mõelnud. Ma loodan, et aeg annab mingid vastused, aga siin ei ole sõnu, mis on juhtunud.

Mati Alaveri seotus… sina tema käe all treenisid, siis ei olnud selliseid asju?

Samamoodi ütlen, et ei osanud näha siis ega ka praegu, et midagi sellist võib juhtuda või toimub… see on šokk.

Mida see tähendab nüüd Eesti suusatamisele?

Mida see kokkuvõttes tähendab, näitavad nüüd lähikuud. Ma ei tea, mis see minulegi tähendab. Ma ei oska seda öelda. Ja kas need kuudki näitavad ja kas mõni aasta näitab seda… täna neid detaile kuuldes, kui Karel rääkis, siis… kuidas see võimalik on?

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: