Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tour de Ski läbinud Tammjärv: seisund on läinud väga palju paremaks

Karel Tammjärv sai pühapäeval lõppenud suusatuuril Tour de Ski kokkuvõttes 24. koha ja saabus nüüd kodumaale, et veidi raskest katsumusest puhata.

"Sain teada, et seisund on läinud väga palju paremaks. Enne Touri tehtud baasettevalmistus või kergem periood tähendas seda, et Touri käigus läks kogu aeg paremaks. Esimesed võistlused olid natuke rabedad, aga lõpus läks järjest paremaks," rääkis Tammjärv ERR-ile. "Kuna Touri käigus üks etapp jäi ära ja puhkepäevi tuli rohkem, oli lõpus veel mingi värskus olemas. Aga viimane lõputõus muidugi lajatas nii nagu iga kord. See ei ole mulle."

Kas läksid lõputõusule endale või kellelegi teisele midagi tõestama ka? "Ei läinud. Eks ta oli kaalutletud otsus, kuna olin üldkokkuvõttes nii kõrgel kohal, polnud mõistlik pooleli jätta, vaid MK-punktid ära tuua," tõdes Tammjärv. "Sain sellise pingutuse ja katsumuse, mida kuskilt mujalt ei saa. Üheski trennis üksinda sellist tõusu ette ei võtaks. Kui juba kõik kraanid on kinni, pead veel mingi kohaga hingama... ventileerimine oli ikka metsik seal tõusu peal. See katsumus tuli läbi teha, et see Tour oleks lõpetatud."

Mõjutab raske lõputõus või Tour tervikuna ka kuidagi ettevalmistust olümpiaks? "Kogemuse pealt tean, et peab adekvaatselt ja järjepidevalt taastumist hindama. Millal see litakas täpsemalt tuleb, see tuleb ära tajuda. Kuna ma pole tükk aega täiesti puhanud olnud, üheksa päeva Touri on selja taga, siis pean tunnetama, millal on see hetk, kus olen jälle võimeline täiel võimsusel treenima," arutles Tammjärv.

Tammjärv plaanib enne olümpiat võistelda ka Planica ja Seefeldi MK-etappidel. "Planica on kahe nädala pärast, eks ole näha, kui ja kas on mõistlik seal osaleda või kui hästi olen taastunud," lausus ta.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: