Cologna tõusis jälitussõiduga Tour de Ski liidriks ({{commentsTotal}})

Dario Cologna
Dario Cologna Autor/allikas: AFP/Scanpix

Šveitsis Lenzerheides jätkuva Tour de Ski kolmandal etapil võidutses meeste 15 km vabatehnikas jälitussõidus Dario Cologna, kes tõusis kodupubliku rõõmuks ka suusatuuri üldliidriks.

Jälitussõidus edestas Cologna esimesena startinud venelast Sergei Ustjugovit finišis 17,6 sekundiga, kolmandana lõpetas venelane Aleksandr Bolšunov, kaotades 45,5 sekundiga.

48. kohalt startinud Karel Tammjärv lõpetas 39. mehena, kaotades võitjale 3.35,7. Andreas Veerpalu sai 72. (+7.12,3) ja Kristjan Koll 77 lõpetanu seas 76. koha (+9.00,1).

Tour de Ski üldarvestuses on Cologna edu koos preemiasekunditega Ustjugovi ees 22,6 sekundit.

Teisipäeval on suusatajatel vaba päev, võistlus jätkub kolmapäeval Saksamaal Oberstdorfis sprindiga.