Colognale neljas Tour de Ski võit, Tammjärv 24. ({{commentsTotal}})

Dario Cologna
Dario Cologna Autor/allikas: AFP/Scanpix

Murdmaasuusatamise Tour de Ski võitis karjääri jooksul neljandat korda (varem 2009, 2011, 2012) šveitslane Dario Cologna, kes läks viimasel etapil esimesena rajale ja lõpetas esimesena ka Val di Fiemme kuulsa tõusu.

Üheksa kilomeetri vabatehnikasõidus sai tema järel teise koha kuuenda startinumbriga rajale läinud norralane Martin Johnsrud Sundby (+1.26,5), kes edestas vaid 4,1 sekundiga kanadalast Alex Harveyt.

Kaheksa hulka sõitsid veel kasahh Aleksei Poltoranin (+1.41,7), norralane Hans Christer Holund (+2.17,8), venelane Aleksandr Bolšunov (+3.09,7), prantslane Jean Marc Gaillard (+3.16,7) ja rootslane Daniel Rickardsson (+3.20,8).

Üldarvestuses kolmandat kohta hoidnud tiitlikaitsja Sergei Ustjugov täna rajale ei tulnud.

Ainsa eestlasena sõitis Tour de Ski lõpuni Karel Tammjärv, kes teenis 24. koha. Kaotust võitnud Colognale kogunes lõpuks 7.55,7.