Tammjärvel jäi Tour de Skil edasipääsust 1,17 sekundit puudu ({{commentsTotal}})

Karel Tammjärv
Karel Tammjärv Autor/allikas: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

Eesti murdmaasuusatajad Šveitsis Lenzerheides alanud Tour de Ski avaetapil ehk vabatehnikasprindis kvalifikatsioonist edasi 30 hulka ei pääsenud.

Parimana sai 41. koha Karel Tammjärv, kes kaotas kiireimat aega näidanud venelasele Sergei Ustjugovile 8,83 sekundit. Edasipääsust 30 hulka jäi vajaka 1,17 sekundit.

Tammjärvest ei jäänud kaugele ka Kristjan Koll (47. koht; +9,93). Kolmanda eestlasena stardis olnud Andreas Veerpalu oli 94 startinu seas 92. (+19,33).

Tour de Ski kokkuvõttes Ustjugovi peakonkurendiks peetav Martin Johnsrud Sundby ei pääsenud samuti edasi. Norralane näitas 35. aega (+8,05).

Naiste seas võitis kvalifikatsiooni norralanna Ingvild Flugstad Östberg. Üldarvestuse favoriitidest Heidi Weng pääses edasi 20. (+6,10) ja soomlanna Krista Pärmäkoski 21. ajaga (+6,11).