Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suusatajad jäid ühest OM-kohast ilma; Teppan saadaks OM-ile Kilbi ja Tammjärve

Rahvusvahelise suusaliidu FIS-punktide pingerea tulemuste põhjal saab Eesti lähetada taliolümpiale neli murdmaasuusatajat. Eesti murdmaasuusakoondise peatreener Jaanus Teppan rääkis intervjuus ERR-ile, et värskete uudiste valguses saadaks tema meeste arvestuses olümpiamängudele Marko Kilbi ja Karel Tammjärve.

Kui enne nädalavahetust oleks Eesti murdmaakoondis saanud OM-ile saata kaks meest, kaks naist ja ühe nö sootu sõitja, jäi Eesti viimasest kohast Rahvusvahelise Suusaliidu värske tabeli põhjal ilma. Ühe meessuusataja koha kaotas Eesti nädalavahetusel Togole. Homme kinnitab suusaliidu juhatus alakomitee ettepaneku, mille aluseks on peatreeneri antud nimekiri.

Tänase päeva seisuga on meil olümpiamängudel murdmaasuusatamises kaks kohta naistele ja kaks kohta meestele. Kuidas te edasi lähete ja milliseks hindad lootusi, et saame kohti juurde? "Hetkel on seis selline, nagu ta on," tõdes Teppan. "Tuleb vaadata, kuidas edasi minna - lootus on, et võib-olla tuleb üks koht juurde, äärmisel juhul kaks. Ootame selle ära."

Kes on siis praegu nimeliselt sees? "Mina teen praegu ettepaneku tulemuste järgi - kõige parem tulemus on Marko Kilbil ja järgmine tulemus MK-sarjas on Karel Tammjärvel. Naistest on Anette Veerpalu ja Tatjana Mannima," sõnas Teppan.

Eestil on hetkel meeste arvestuses nö joone all esimene ja üheksas positsioon. Mitteametlikel andmetel on Austria täna juba ühest kohast loobunud. Teppani sõnul saaksid esimestena võimaluse Raido Ränkel ning seejärel Andreas Veerpalu. "On selge, et järgmine koht on Raido Ränkel, kes on MK-etapil sõitnud välja 15. koha," sõnas Teppan. "Praegu hindan väga heaks tulemuseks Planicas sõidetud 32. kohta, seega loen Andrease Raidole järgnevaks."

Milline on varasem kogemus kohtade juurde saamisel - pigem kaldub sinnapoole või pigem mitte? "Minul ei olegi varasemaid kogemusi, aga mulle tundub, et pigem kaldub sinnapoole." Et meil on võimalus juurde saada? "Ma väga loodan, jah."

Oli see sinu jaoks üllatuseks ka, et see üks koht ka veel ära läks? "Ma ei oska öelda, kas nüüd üllatus. Tegelikult oli lootus, et äkki tuleb, samas peame ausad olema - FIS-punkti lehel meie kohad langesid, kõik riigid tegid selle nimel tööd, et FIS-punkti parandada. Meil on küll MK-sarjas head tulemused, aga FIS-punkti osas on paranenud Tammjärv, Anette Veerpalu ja Tatjana Mannima. Teiste tulemus ei ole paranenud."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: