Süüd tunnistanud Northug: mul on tõsine sõltuvusprobleem

Eelmisel nädalal taas seadusega pahuksisse sattunud kahekordne suusatamise olümpiavõitja Petter Northug tunnistas reedesel pressikonverentsil, et tal on tõsine alkoholi- ja uimastiprobleem.

"Viimasel ajal olen kõvasti pidutsenud ning alkoholi ja narkootikume kuritarvitanud. Mul on tõsine probleem," tunnistas Northug kohe pressikonverentsi alguses. "See algas rahulikult, kuid on nüüd käest läinud ja ma vajan abi. Ma ei ole seda tõsiselt võtnud ja olen üritanud probleemi oma lähedaste eest varjata."

Suusatähe sõnul viibis ta eelmise nädala teisipäeva õhtul peol, kus tarvitas nii alkoholi kui kokaiini, kuid ei tarbinud pärast seda meelemürke. Mäletatavasti peatas politsei kiirust ületanud Northugi eelmise neljapäeva õhtul, talle esitati süüdistus kiiruseületamise, narkootikumide mõju all autojuhtimise ning narkootilise aine omamise eest.

Neljapäeval politsei kiirusekaamerasse 110 km/h alal 168-tunnikiirusega jäänud Northug eitas narkootikumide mõju all sõitmist, kuid tunnistas, et on 80-kilomeetrise tunnikiirusega piiratud alal sõitnud ka 200 km/h, seda filminud ning videoid oma sõpradele saatnud. "On hirmus mõelda, millisesse ohtu ma teised inimesed panin," sõnas ta.

Northug, kelle kodust leidis politsei kümme grammi kokaiini, eitas kategooriliselt mõnuainete tarvitamist sportlaskarjääri ajal ning tunnistas, et probleem on tekkinud pärast karjääri lõpetamist. Norralase sõnul tarvitas ta kokaiini esimest korda mullu jaanuaris ja lisas, et kõige keerulisemaks perioodiks oli tema jaoks eelmise aasta suvi.

"Ma ei oota kelleltki kaastunnet, aga minu jaoks oli tähtis ausalt rääkida," ütles 13-kordne maailmameister.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: