Henry Sildaru pronksmedalist: alati tahaks olla esimene

Itaalias toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil freestyle-suusatamises Big Airis pronksmedali võitnud Henry Sildaru lootis kõrgemat kohta.

"Alati tahaks olla esimene, et otseselt ei saa sellega rahule jääda. Ütleks, et tase oli kõrge ja äge võistlus," rääkis Sildaru pärast võistlust.

Sildaru sõnul ei suutnud ta kolmandal katsel oma teist hüpet kahjuks parandada.

"Meil oligi treeningutel kaks trikki välja mõeldud, mis me teeme. Tegin esimeses ära ja saime head punktid kätte. Teine suund, tegime selle ka ära ja saime sealt okeid punktid. Nägime, et seal saab parandada. Võtsime parema haarde ja üritasime hoogu juurde võtta, aga ei suutnud selle kolmandaga oma teist hüpet parandada," ütles Sildaru.

Eestlase sõnul ei saanud jälginud ta kõrvalt, mida teised teevad.

"Eks ikka natuke nii palju kui näeb. Tõstuki pealt näeb viimast hüpet. Eks Tõnis ja Karl vaatasid natuke pealt, mida teised teevad," kommenteeris Sildaru.

Sildaru sõnul oli veidi probleeme hoo sisse saamisega. Aeglase raja üle kurtsid ka teised sportlased. "Rada on üpris sirge ja mindi kohe uisku ja siis mindi kükki. Teised ka natuke kurtsid, et hoost jääb natuke puudu," sõnas Sildaru.

Sildaru osaleb ka eesootaval pargivõistlusel. "Parki pole veel saanud teha, et homme peaks olema treeningpäev."

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: