Napi etapivõidu võtnud venelanna tõusis Tour de Ski esikolmikusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Julia Stupak
Julia Stupak Autor/allikas: SCANPIX/AP

Murdmaasuusatamise Tour de Ski viiendal etapil Itaalias Toblachis võitis naiste 10 km klassikatehnikas jälitussõidu venelanna Julia Stupak.

Karjääri teise individuaalse MK-sarja etapivõidu teeninud 25-aastane Venemaa murdmaasuusataja edestas teiseks tulnud rootslannat Ebba Anderssoni 0,7 sekundiga ja võistluse ameeriklannast üldliidrit Jessie Digginsit 0,8 sekundiga.

Esikolmikule järgnenud jäid kaugele: neljanda koha saanud Brennan Rosie kaotas võitjale 17,3 sekundiga, viiendaks tulnud soomlanna Krista Pärmäkoski juba 37,3 sekundiga.

Tour de Ski üldliidrina jätkab eelmised kaks etappi võitnud Jessie Diggins, kelle edu kaasmaalase Brennan Rosie ees on 22 sekundit. Kolmandaks tõusnud Julia Stupak kaotab 58 sekundiga.

10. jaanuaril lõppeva Tour de Ski viimased kolm etappi sõidetakse Itaalias Val di Fiemmes.