Põlluste uuest profitiimist: mingil määral võib seda ka imeks nimetada

Sel nädalal selgus, et Eesti pikamaasuusatajatel avaneb Norra ettevõtte abiga võimalus luua võistkond, mis lööks kaasa maailma kõige kõrgetasemelisemas maratonisarjas Visma Ski Classics.

Võistkonda peab reeglite järgi kuuluma vähemalt kaks mees- ja kaks naissuusatajat. Plaan on leida need sportlased Eestist.

Firma, mis ettevõtmisele oma õla alla paneb, on Põhjamaade keeli rääkivate inimeste värbamisega tegelev Nordic Jobs Worldwide. Nii saab ka uue suusavõistkonna nimi olema Team Nordic Jobs Worldwide.

Kuidas sellise kontseptsioonini jõuti, räägib võistkonna juht ning suusataja Mart Kevin Põlluste.

"Tänapäeval on sotsiaalmeedias teineteise ülesleidmine võib-olla täitsa tavaline, aga spordis on kummaline, et tööotsimisplatvormis LinkedIn rootslane Rickard kirjutas mulle, et "Tere, Mart! Kas veel suusatad?" ja sealt edasi see kõik arenes," lausus Põlluste Vikerraadiole.

"Alguses mõtlesin ikka, et väga kahtlane. Rohkem ta mitte midagi ei öelnud, aga mõtlesin, et selline küsimus ei saa juhuslik olla. Vastasin ja saime rääkima, vahetasime mõtteid. Nägemus oli meil mõlemal üsna sarnane. Kaks kuud hiljem tulime võistkonnaga välja."

Põlluste tunnistab, et ettevõttest polnud ta varasemalt midagi kuulnud. Nüüdseks on ta aga firma töötaja ning läbis sel nädalal ka kolmepäevase koolituse. Eestlase üles otsinud Rickard Fritjofssoni taust reedab, et ettevõtte seoses talispordiga on üsna tõsised.

"Ta on ise Rootsist pärit ja teine omanik on ka rootslane. Eks Vasaloppet on seal alati väga suur sündmus. Rickard oli ka maailma kõige esimese profisuusameeskonna loomise juures. Vähemalt töötas peasponsori ettevõttes, mis alustas seda suusamaratonide asja," jätkas Põlluste.

"Nüüd teeme oma projekti. Minu silmis on kõige olulisem, et tekib konkreetne väljund, kus võistelda rahvusvahelisel tasandil. Paljudel noortel seda hetkel ei ole. Sõidetakse kodus ja vahel käiaks Skandinaavia karikal ja ongi kõik. Siin saad maailma näha, seda, kuidas teised inimesed treenivad ja võistlevad. Kui kaks aastat tagasi ma Visma Ski Classics teekonda alustasin, olin ka täielik võhik. Usun, et nüüd olen mingi nime suusamaailmas juba teinud."

Kui paljudel eestlastel on maratonisarjaks potentsiaali? "Ma arvan, et kõik võiks tulla mingil määral kaasa. Aga eks see sõltub. Igal sportlasel on omad eesmärgid ja lootused. Kes tahab sõita maailma karikat, MM-i, olümpiamänge..."

"Mina olen alati öelnud, et kui sõidad maratoni, siis see ei välista seda, et saaksid sõita maailma karikat. Mina omast kogemusest võin öelda, et kui sain maratonide näol konkreetse väljundi, olen teinud ka sprindis ja 15 kilomeetris enda jaoks päris suure sammu edasi. Ma arvan, et see on win-win."

Kui suure imega on pakkumise näol tegu? "Ma loodan, et see on see karma, et äkki kõik see vaev ja töö, lõpuks tasus ära. Läbi õnne muidugi. Nende jaoks on see tundmatu maa. Suutsime omavahel usalduse üsna kiirelt tekitada. Mingil määral võib seda imeks ka nimetada."

Teiste võistkonda kuuluvate suusatajate nimesid Põlluste praegu välja ei ütle. Et aga juba esmaspäeval tuleb võistkonna esialgne nimekiri Visma Ski Classics sarjale esitada, siis peagi saab avalikkus kindlasti targemaks.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: