Mart Kevin Põlluste tegi rullsuuskadega Eestile ringi peale

Pikamaasuusataja Mart Kevin Põlluste lõpetas esmaspäeval kaheksa päeva pikkuse ringreisi ümber Eesti. 26-aastane sportlane rullsuusatas kokku üle tuhande kilomeetri.

Mart Kevin Põlluste alustas oma ringsõitu kuuendal juulil Tartust. Rullsuuskadel Eestile tiiru teinud Põlluste soovis aktsiooniga eelkõige järgmiseks suusahooajaks vormi koguda.

"Keskmiselt sõitsin 125 kilomeetrit päevas," rääkis Põlluste intervjuus ERR-ile. "Selleks, et tavainimene võib-olla paremini suhestuks, siis see on kaks Tartu maratoni päevas ja nii kaheksa päeva järjest. Eks võib-olla eesmärk omaette on inspireerida inimesi ja üldse suusaspordile rohkem kaasa elama, sest viimasel ajal on olnud keerulised ajad."

Põllustet aitas terve ringreisi vältel ka taustameeskond.

"Ta on eriline eelkõige seetõttu, et esiteks rullsuuskadel pole tiiru ümber Eesti keegi veel teinud ja teiseks see paneb päris korralikult ikkagi proovile Mardi kui maratonisuusataja võimed, kuidas keha sellistele koormustele vastu peab," rääkis Põllustet abistanud Ergo Kukk. "See liigutus on ikkagi võrdlemisi monotoonne ja see, kuidas siis kõik need lihased, küünarnukid puhtalt juba põrutamisest vastu peavad, seda on päris põnev jälgida."

Põlluste enda jaoks oli kõige suurem katsumus Ida-Virumaa teed, mida oli keeruline rullsuuskadega läbida.

"Ma arvan, et kõige raskem oli teine päev, kui oli 170 kilomeetrit ja vastutuul ning natuke kehvemad teed," jätkas Põlluste. "Siis oli küll selline tunne, et miks ja mille jaoks see sai ette võetud, aga sellest sain üle ja nüüd on viimased päevad läinud juba natuke lihtsamalt. Et kui keha saab uuesti käima ja liikuma, siis ei ole hullu, aga hommikud ei ole lihtsad."

Viimasel päeval sõitis Põlluste 165 kilomeetrit Tõrvast Otepääd ja Põlvat läbides Tartusse ning finišeeris Autovabaduse puiesteel.

"Tänane päev tuli ikka puhtalt emotsiooni pealt. Mega raske oli ja käed on väga katki. Õnneks oli tegu viimase päevaga," ütles Põlluste Tartu tagasi jõudes.

 

Põlluste on osalenud viimasel paaril hooajal mitmetel maailma tippmaratonidel. Tänavu kevadel lõpetas ta Vasaloppeti parima eestlasena 58. kohal.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: