Suusaliit: loodetavasti on kogu avalik huvi edaspidi suunatud ülesehitamisele

Foto: Karli Saul/Scanpix

Eesti Suusaliit otsustas uut peatreenerit otsida avaliku konkursi kaudu. Murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk ütleb, et kandideerijalt eeldatakse muuhulgas avatust innovatsioonile ja uutele treeninglähenemistele.

"Ta peaks olema hea suhtleja, koostööplaneerija, ühendaja nii sportlaste kui sportlaste koduklubide treenerite vahel. Loomulikult ka teatud taseme treenerikutse, ehk et viienda või kõrgema klassi treenerikutse võiks tal olla ja kõrgharidus," selgitas Nurk Vikerraadiole antud intervjuus.

"Oleme avatud ka väliskandidaatidele, aga loomulikult ei ole meie eelarve nii suur, mis võimaldaks tipptasemel välisspetsialisti palgata, aga loodame, et ka meie treenerite hulgas on olemas selliseid isikuid, kes võiks sobida sellele uuele ametikohale."

Peatreeneri töö eesmärk on suusaliidu sõnul tagada Eesti rahvuskoondise edukas esinemine 2022. aasta Pekingi olümpiamängudel, Eesti noortekoondise, juunioride koondise ja täiskasvanute koondise treeningettevalmistuse kava koostamine ja selle koordineerimine koostöös sportlaste isiklike treeneritega, uue Eesti murdmaasuusatamise treeningmetoodika väljaarendamine ja uute murdmaasuusatamise rahvuskoondiste struktuuride ülesehitamine.

"Uus peatreener peaks üles ehitama uue Eesti murdmaasuusatamise rahvuskoondise struktuuri mis sobituks väikeriigi eelarveliste võimalustega ja kindlasti peaks ta looma kontakte teiste riikide peatreeneritega, et võtta edukate suusariikide treeningmetoodilisi, kasvatuslikke ja toitumisalaseid teadmisi endale teadmiseks ja viia seda tulevikus treeneritele edasi nii loengute kui materjalide ja seminaride näol."

Murdmaasuusakoondise peatreenerid on viimastel aastatel pidanud tegema üsna tänamatut tööd ning Eesti suusatamist on räsinud ka mitmed dopinguskandaalid. Ave Nurga sõnul on praegu olukord siiski hoopis teine. "Minevik on minevik ja sellel ei oleks rohkem mõtet peatuda. Praegu peame me kõik, sealhulgas uus peatreener, mõtlema ainult tulevikule ja loodetavasti on ka kogu avalik huvi edaspidi suunatud mitte siis niivõrd murdmaasuusatamise mahategemisele vaid selle ülesehitamisele."

Nurga sõnul pole peatreeneri ametikohale esimese nelja päeva jooksul veel ühtegi avaldust tulnud, kuid huvi on tuntud nii Eestist kui ka välismaalt. Konkurss lõppeb 21. juunil. Uus peatreener asub tööle hiljemalt augusti alguses.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: