Eesti Suusaliidu peatreeneriks valiti Jaanus Teppan

Eesti Suusaliit valis kolme kandidaadi hulgast murdmaasuusatamise koondise uueks peatreeneriks Jaanus Teppani. Teppanit eelistati ühele Eesti ja ühele välismaa treenerile. Lepingu pikkus veel täpselt paigas pole, kuid tööle asub peatreener augusti alguses.

Jaanus Teppan täitis koondise peatreeneri ametit ka aastatel 2016-2018. Eelmine ametiaeg oli väga keeruline, kuna suusaliit ja Team Haanja vedasid toona kõvasti vägikaigast. Peatreeneri amet kujunes erimeelsuste tõttu rohkem sümboolseks.
Nüüd on seis Teppani jaoks soodsam. Noore koondisega vaadatakse 2022. aasta Pekingi taliolümpia suunas. Meestest loodab peatreener Marko Kilbi, Martin Himma ja Alvar Johannes Alevi peale. Järelkasvu osas on aga paremas olukorras naised.

Ma näen, et kerkimas on praegu küll juunioride ja U-23 vanuses naised ja sealt on kerkimas ühtlane väga tugev tiim. Ma näen eesmärki viia järgmisele olümpiale välja maksimaalselt sportlasi ja ma väga loodan, et õnnestub ka teatesõidud välja panna, aga see ei ole lihtne," rääkis Eesti murdmaasuusatamise koondise peatreener Jaanus Teppan intervjuus ERR-ile.

Mitmelt sportlaselt ootabki Teppan tulemust alles kuue aasta pärast. Peatreeneri soov on luua treeninggrupp, kuhu kuuluks ideaalis kuus naist ja kuus meest. Esialgu on sportlaste personaalsete treenerite roll siiski suurem.

"Ma arvan, et sellel poolel aastal, mis on nüüd jäänud, on hästi paljuski sportlastel isiklikud treenerid," jätkas Teppan. "Me püüame sportlaseid kaasata nii palju kui nad soovivad ja tahavad, aga igal ühel on oma treeningüksus. Järgmisest hooajast võiksime teha ühislaagreid ja leida sellised kokkupuutepinnad. Tiimi loomine on kõige tähtsam."

Murdmaasuusatamise koondis peab Teppani hinnangul muutuma avatumaks. 58-aastane mees usub Eesti noortesse treeneritesse ja tahab nendega koostööd teha.

"Meil on paar treenerit, nagu te teate, üks on Šveitsi koondise juures ja teine on Hiina koondise juures, nad tulevad oma know-how'ga ja nende teadmised on vaja tuua siia Eestisse sisse, saame nendega parandada treeningute kvaliteeti," jätkas Teppan, viidates, et väliskoondiste juures töötavad eestlased võiksid anda oma kogemusi edasi näiteks koolitustel. Koondise taustajõud paigas pole. Praegu käivad läbirääkimised.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: