Marko Kilpi abistavad uuel hooajal Aivar Rehemaa ja Anatoli Šmigun

Eesti viimaste hooaegade edukaim murdmaasuusataja Marko Kilp loodab sel hooajal tulemustes sammu edasi teha. Võrreldes eelmise hooajaga on tal nõuandja rollis sellest hooajast Aivar Rehemaa ja treeningutel on abiks Anatoli Šmigun.

Tiitlivõistlustel sprindis kahel korral veerandfinaali jõudnud 26-aastase Marko Kilbi eelmine hooaeg tõi vaid ühe kordaläinud võistluse, aga uueks hooajaks on valmistumine alanud ja abiliste poolest seis parem kui eelmisel hooajal. Aivar Rehemaa aitab organiseerimispoolelt ja Anatoli Šmigun suusatamises.

"Olen suutnud endal tagalat kindlustada. Kui seda eelmisel aastal nagu põhimõtteliselt üldse ei olnud treenerite mõistes, siis nüüd on mul konsultant Aivar ja suvel aitab kindlasti Anatoli. Selles mõttes on kõik positiivselt liikunud ülesmäge võrreldes eelmise aastaga," rääkis Kilp intervjuus ERR-ile.

"Minu roll on võib-olla pigem see, et ma üritan Markole luua kõik võimalused profispordi tegemiseks. See treeneri roll on võib-olla natuke üle paisutatud. Suveks on meil suusõnaline kokkulepe Anatoli Šmiguniga, kes igapäevaselt on laagritepõhiselt siin Otepääl kohal ja ma üritaks Marko saata siin juuni keskel lume peale suusatama," rääkis Rehemaa.

Marko Kilp on oma tippspordiaastad olud puhtakujuline sprinter ja ka uuel hooajal ei plaanid ta selles vallas muudatusi. "Ma ei ütleks, et ma siin enam mingeid uusi trikke õppima hakkan," jätkas Kilp. "Proovin parandada neid omadusi, mis mul on ja nendega edasi minna." 

Marko Kilbi uus hooaeg algab olukorras, kus kõiki tegevusi määrab koroonaviirusega seonduv. Ka Eesti murdmaasuusatamises ei ole olukord kiita, ometi on Aivar Rehemaa siin optimistlik.

"Eks murdmaasuusatamine on siin olnud eestlastel pikalt sõimusõna," jätkas Rehemaa. "Aga ei ole hullu. Minul on see kogemus ja teadmine, et ma olen näinud, kuidas süsteem ehitatakse üles ja siis kümnendi jagu olen näinud, kuidas kõik peab toimima, kus on kõik täisprofessionaalselt korraldatud ja siis näinud ka seda allakäiku. Ma olen ise seal juures kogu aeg olnud ja selle läbi teinud. Eks see on selline kogemuste pagas, mida kuskilt koolist ei õpi. Kuskilt otsast tuleb alustada murdmaasuusatamise uuesti üles ehitamist. Kellegi teise peale lootmist siin ei ole."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: