Eesti suusahüppajad loodavad soomlaste ja sloveenide abile

Eesti parimad suusahüppajad Artti Aigro ja Kevin Maltsev otsivad treeninguteks ja arenguks uut väljundit. Suusaliit on väljakutse vastu võtnud ja üheskoos püütakse vajalik eelarve kokku saada.

"See ei ole veel 100% kindel. See on veel läbirääkimiste küsimus, aga praegu liigume selles suunas, et üks läheb Soome ja teine Sloveeniasse kuni sügiseni," lausus ESL-i kahevõistluse ja suusahüpete alajuht Rauno Loit ERR-ile.

"Mõlemad sportlased, nii Kevin kui ka Artti avaldasid soovi midagi muuta. Ja leidsimegi siis koostöös vastutavate treeneritega, et vaatame natuke välismaale."

20-aastane Artti Aigro soovib suvise ettevalmistuse teha Soome koondisega. Aasta noorem Kevin Maltsev eelistaks harjutada Sloveenia suusahüppajate grupiga, mida juhendab ka Jaapani koondise juures töötanud Vasja Bajc.

Koondise senine peatreener Jaan Jüris noormeeste otsust ei laida, ehkki temagi mõtetes oli alustada suvest koostööd Soome koondisega.

"Minu isiklik arvamus on see, et võiks võtta vähe vabamalt seda suve ja teha ise kodus palju trenni. Siis. kui on võimalus, käia ja teha koostööd soomlastega. Muidu ei vaata sellele üldse halvasti: las poisid teevad ja võib olla toob see neile edu," lausus Jüris.

Eelarve numbritest ei taha Loit avalikult veel rääkida, sest lahtisi otsi on nii riikliku kui ka erasektori poolelt. Kui uuest lähenemisest ei saa mingil põhjusel asja, on Jüris oodatud taas appi ja sellest on omavahel ka räägitud. Uueks võistlushooajaks ongi kaks võimalust.

"Üks variant on see, et soomlased hoolitsevad meie sportlaste eest," lausus Loit. "Teine variant on see, et meil on endal vaja kedagi treenerit, kes meie sportlastega võistlustel käiks."

Tulevikuplaanide taustal panid noored kahevõistlejad ja hüppajad Tallinnas Mustamäel noorte karikasarja viimasel etapil hooajale punkti. Koos külalistega Lätist olid osalejaid üle viiekümne, hooaja jooksul tegid sarjas vähemalt korra kaasa enam kui sada noort.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: