Eesti suusahüppaja Martti Nõmme loobus tippspordist

Martti Nõmme
Martti Nõmme Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Eesti suusahüppaja Martti Nõmme teatas, et tänavune hooaeg jäi tema karjääris viimaseks.

"Otsust ei olnud teha raske, sest elu tegi selle otsuse sujuvalt ise. Oli aeg seada uued eesmärgid ja nii nagu spordis sai tehtud – järjekindlalt ka nende nimel töötada!" lausus 26-aastane sportlane Eesti suusaliidu pressiteate vahendusel.

Nõmme alustas eelmisel hooajal spordi kõrvalt õpingutega ning asus ka tööle, mistõttu jäi tal aina vähem aega tippspordi tegemiseks. Vaatamata sellele oli ta jätkuvalt heal tasemel, kuid jaanuaris tundis noormees, et ta ei tee suusahüppeid enam eesmärgiga olla parimatest parim, vaid tundis hüppamisest lihtsalt rõõmu.

Nõmme tõdeb, et ta ei jõudnud küll kõige teravama tipuni või uhkete tiitliteni, kuid õppis käidud teekonnal väga palju, leidis sõpru ja tuttavaid ning muidugi tundis hüppamisest väga suurt rõõmu.

Suusahüpped on ja jäävad tema elu tähtsaks osaks, kuid edaspidi kas pealtvaataja või harrastaja rollis. "Suusahüpete maailmast ma kindlasti kõrvale ei jää. Minu jaoks on tähtis, et järgmisel suusahüppajate generatsioonil oleks võimalus oma unistuste poole pürgida," lausus ta.

Spordiga on tegelenud Nõmme suurem osa ajast oma elust. Ta alustas suusahüppamisega koos paljude teistega Võrus Olev Rootsu käe all. Nõmmel on väiksest peale olnud spordis suured eesmärgid ning soov jõuda ka maailma tippu – osaleda näiteks maailmameistrivõistlustel või isegi olümpial.

Sportlase esimene start rahvusvahelisel võistlusel oli 2009. aastal juunioride vanuseklassis 16-aastasena. Esimese MK-stardi tegi Nõmme 2011. aastal Rukal meeskondlikus võistluses. Karjääri jooksul on ta võistelnud nii maailmameistrivõistlustel kui ka olümpiamängudel ning kinnitab, et täitis kaks lapsepõlveunistust.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: