Kaks punkti teeninud Saskia Alusalu sai EM-il 11. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Saskia Alusalu
Saskia Alusalu Autor/allikas: PM/SCANPIX BALTICS

Hollandis Heerenveenis jätkuvatel kiiruisutamise Euroopa meistrivõistlustel saavutas Saskia Alusalu oma meelisalal, ühisstardist sõidus 11. koha.

Alusalu noppis esimesest sprindifinišist kaks punkti ja langes seejärel rivi lõppu. Kuus ringi enne finišit tõusis Alusalu taas ettepoole, kuid jäi viimases vahefinišis siiski neljandaks ning sealt punkte ei kogunud.

Kaks punkti andsid ajaga 8.37,45 lõpetanud eestlannale 11 koha, võitis hollandlanna Irene Schouten (8.23,37; 62 punkti), kellele järgnesid itaallanna Francesca Lollobrigida ja hollandlanna Melissa Wijfje.

Meeste 1000 m distantsil osalenud Marten Liiv sai ajaga 1.10,09 20 sportlase konkurentsis 14. koha. Tema isiklik rekord on 1.41 sekundit nobedam. Euroopa meistriks krooniti venelane Pavel Kuližnikov (1.07,09), hõbeda ja pronksi jagasid hollandlased Thomas Krol ja Kai Verbij.