Pilv ja Alaver pole juhtumi lõpetamise kohta ametlikku dokumenti saanud

Suusatreener Mati Alaveri advokaadi Aivar Pilve sõnul pole temani jõudnud ametlikku teadet selle kohta, et Innsbrucki prokuratuur on lõpetanud juhtumi Alaveri kohta.

"Olemegi seda kuulnud ajakirjanduse vahendusel. Advokaadi ja kaitsealusena saame selles kindlad olla siis, kui meile on edastatud sellekohane kriminaalmenetluse lõpetamise määrus Mati Alaveri kohta. Siis on meil on olemas õiguslik dokument või alus, millele toetuda," kommenteeris Pilv intervjuus ERR-ile.

Kas Mati Alaveri suhtes käib kuskil praegu mingisugune menetlus? Mingis teises riigis, mis pole Eesti ega Austria? "Ma jään siinkohal täpse ja selge vastuse võlgu," vastas Pilv.

"Nagu varemgi olen öelnud: meile teadaolevalt toimub Seefeldi skandaaliga seonduvalt menetlus ka Saksamaal. Millises ulatuses? Keda puutuvalt? Täpselt pole teada, ainult ajakirjanduse vahendusel. Seetõttu ei oska ma kommenteerida seda, millises ulatuses Saksamaal toimuv menetlus võiks puudutada Mati Alaveri."

Austria dopingujuurdlust vedav Hansjörg Mayr Innsbrucki prokuratuurist kinnitas esmaspäeval ERR-ile, et Mati Alaveri kriminaaluurimine lõpetati Austria prokuratuuris seoses Eestis jõustunud kohtuotsusega, mis tähendab, et Austrias pole enam millegi üle otsustada.

Harju maakohus mõistis novembri keskel kinniste uste taga Alaveri dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi. Riigiprokuratuuriga sõlmitud karistusleppe kohaselt karistati Alaveri aastase tingimisi vangistusega poolteiseaastase katseajaga. 65-aastane Alaver end ise süüdi ei tunnistanud. Kohtu otsust ta edasi ei kaevanud.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: