Austria prokuratuur esitas vilepuhujast sportlasele dopingusüüdistused

Johannes Dürr
Johannes Dürr Autor/allikas: Scanpix/Imago Sport

Kui Eestis viis suusatamismaailma dopinguskandaal neljapäeval treener Mati Alaveri süüdimõistmiseni, siis Austria prokuratuur teatas neljapäeval süüdistuste esitamisest endisele Austria murdmaasuusatajale Johannes Dürrile.

Suusatajale esitati "tõsise spordipettuse" süüdistus, mis on seotud dopinguga, samuti dopingu vahendamise süüdistus, lisasid Austria prokurörid avalduses. 

Austerlast süüdistatakse Saksa arsti Mark Schmidti käest saadud kasvuhormoonide edasiandmises ning teiste sportlaste Schmidtiga kokku viimises. 

Süüdimõistmise korral seisab 32-aastane mees silmitsi kuni viie aasta pikkuse vangistusega. 

Murdmaasuusataja Johannes Dürr tunnistas jaanuaris Saksa televisiooni otsesaates üles dopingutarvitamise. Ülestunnistus viis juurdluseni, mis on hõlmanud erinevate alade sportlasi mitmest riigist. 

Saksa süüdistajad kahtlustavad Schmidti veredopingu võimaldamises vähemalt 21 sportlasele kaheksast riigist viiel erineval spordialal. 

Harju maakohus tunnistas neljapäeval endise suusatreeneri Mati Alaveri (65) kokkuleppemenetluses süüdi dopingu tarvitamisele kallutamises ning mõistis talle tingimisi vangistuse. Kohus mõistis Alaverile ühe aasta pikkuse tingimisi vangistuse ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

Mati Alaveri süüdistatakse selles, et tema suusatreenerina, kasutades ära treeneri autoriteedist tulenevat mõju ja usaldust, kallutas mitut suusatajat dopinguna veredopingu ja muude dopinguainete tarvitamisele.

Menetluskuludena mõisteti Alaverilt välja sundraha 810 eurot.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: