EOK asepresident: sport peab olema aus ja süüdlased saavad karistatud

Harju maakohus mõistis neljapäeval kinniste uste taga dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi Mati Alaveri. Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste avaldas heameelt, et dopingu protsess hakkab läbi saama.

"Ühest küljest kurb, teisal hea meel, et Seefeldi MM-il lahvatanud skandaal hakkab järgepidi selgus majja tulema ja süüdlased hakkavad karistust kätte saama," ütles Tõniste intervjuus ERR-ile.

Kui vaatame karistuse pikkust ja määratud tingimisi vangistust, siis kas see on õiglane? "Tõesti on keeruline hinnata seda. Täna on seadused sellised ja kohus teeb otsuse ja ju see nii on, aga märgiline on see, et tegelikult on süüdlane üles leitud ja karistatud. Kahju on see, et tegemist on auväärse ja tunnustatud treeneriga. Tema mõju sportlastele on väga suur. Selles mõttes jah, et kuigi sportlane vastutab ise oma tegude eest, oli tema mõju sportlastele hästi suur ja see on hea näide teistele treeneritele, et tuleb õpetada õigeid väärtusi. Sport peab olema aus ja süüdlased saavad karistatud. Ses kontekstis on kõik selge ja loogiline ja väga hästi lõppenud," jätkas Tõniste.

Kas EOK on oma süsteemis midagi muutnud? "EOK-s on kogu aeg nulltolerants kehtinud dopingu vastu ja ausa spordi suhtes. Tegelikult on ka nii meie, kui ka kultuuriministeeriumi initsiatiivil koostöös politseiga menetlemises spordiseaduse muudatused, kus karmistatakse seaduseid - lisatakse ka dopingu kasutamine kriminaalselt karistatavate süütegude hulka, laiendatakse dopingumõistet ehk seal on veel geeni- ja veredopingud ehk need uued moodsamad meetodid kõik sinna alla läheks. On ka Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus. Ennem oli ainult Antidoping, nüüd toodi ka Spordieetika ehk lisaks dopingupatustajate leidmisele ja ennetamisele on meil kogu sport aus. Võitlus petturluse, kokkuleppemängudega, ahistamistega kogu selle pahede ja halva asja juures, mis spordis on, sellega tõhusamalt võidelda ja EOK on ka eelarvet suurendanud, et võitlus oleks järgmine aasta tõhusam nagu ka eeltöö ja ennetus."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: