Euroopa Liit nõuab Hiinalt tõendeid Peng Shuai turvalisuse kohta

Peng Shuai
Peng Shuai Autor/allikas: SCANPIX/AP

Euroopa Liit tegi teisipäeval avalduse, milles nõuab Hiinalt konkreetseid tõendeid Hiina tennisisti Peng Shuai turvalisuse ja heaolu kohta.

Novembri alguses süüdistas tennisist Peng Shuai endist Hiina kõrget riigiametnikku Gaoli Zhangi seksuaalses kallaletungis ja kadus seejärel avalikkuse silme alt.

Teisipäeval tegi sel teemal avalduse ka Euroopa Liit, kes kutsus üles Hiinat avaldama konkreetseid tõendeid Peng Shuai turvalisuse ja heaolu kohta.

"Euroopa Liit väljendab solidaarsust Hiina tennisisti Peng Shuaile, kes kadus avalikusest pärast seda, kui ta avaldas sotsiaalmeedias oma seksuaalse kallaletungi loo. Peng Shuai hiljutised avalikud esinemised ei vähenda muret tema turvalisuse ja vabaduse pärast," teatas Euroopa Liit oma avalduses.

"Euroopa Liit palub Hiinal esitada konkreetseid tõendeid Peng Shuai turvalisuse, heaolu ja asukoha kohta. Euroopa Liit ärgitab Hiina ametnikke läbi viima õiglase ja läbipaistva juurdluse Peng Shuai esitatud süüdistuste kohta," lisas Euroopa Liit.

Eelmisel nädalal rääkis Shuai video vahendusel rahvusvahelise olümpiakomitee presidendi Thomas Bachiga, kuid pärast tennisisti esinemist teatas naiste tennise organisatsioon WTA, et nad on jätkuvalt Shuai heaolu pärast mures.

Hiina välisministeerium kommenteeris eelmisel nädalal, et Peng Shuai teema pahatahtlik propageerimine ja politiseerimine tuleks lõpetada.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: