WTA Hiinas turniire enam ei korralda

Steve Simon
Steve Simon Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Naiste profitennise katuseorganisatsiooni ehk WTA esimees Steve Simon teatas kolmapäeval, et WTA Hiinas turniire enam ei korralda.

WTA otsus on seotud Hiina tennisisti Peng Shuai juhtumiga, kes novembri alguses süüdistas Hiina kõrget riigiametnikku seksuaalses kallaletungis ja seejärel kadus avalikuse eest.

"WTA nõukogu toetusel teatan, et WTA turniire Hiinas, sealhulgas Hongkongis, enam ei korraldata. Ma ei näe, kuidas oleks meie sportlastel võimalik Hiinas võistelda, kui Peng Shuaile ei anta võimalust avameelselt oma juhtumist rääkida," teatas WTA esimees Steve Simon pressiteate vahendusel.

"Mul on tõsised kahtlused selle osas, et Peng Shuai on praegu vaba ja turvalises kohas. Usun, et teda on hirmutatud ja sunnitud muutma oma esialgselt lugu. WTA on algusest peale nõudnud Hiinalt läbipaistvat juurdlust Peng Shuai juhtumi kohta," lisas Simon.

"Naiste seksuaalse ahistamise ja kallaletungide varjamine ei saa muutuda aktsepteeritavaks. See on vastuolus sellega, mille eest WTA seisab - naiste võrdne kohtlemine," rääkis Simon.

"On kahetsusväärne, et olukord on jõudnud nii kaugele. Hiina ja Hong Kongi tennisekogukonnad on täis imelisi inimesi, kellega oleme aastaid koostööd teinud. Juhul kui Hiina ei astu neid samme, mida oleme algusest peale nõudnud, siis riskime sellega, et meie mängijad ja töötajad ei saa Hiina turniiridel end turvaliselt tunda," ütles Simon.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: