Põlvevigastus jätab Kelly Sildaru võistlustelt eemale kolmeks kuuks

Kelly Sildaru
Kelly Sildaru Autor/allikas: Miles Holden/Red Bull Content Pool

Aspenis peetud X-mängude soojendusel vigastada saanud freestyle-suusataja Kelly Sildaru käis Eestisse jõudes uuringutel ning selgus, et tema põlvel on eesmise ristatisideme venitus.

"Eile läbiviidud uuringute tulemusena saame öelda, et tegemist on vasaku põlve eesmise ristatisideme venitusega," ütles doktor Madis Rahu. "MRT uuringul on 2017. aastal taastatud eesmine ristatiside terviklikult nähtav. Küll esineb osade sidemekiudude turset, mis viitab, et vigastuse mehhanismina tekkis eesmisele ristatisidemele ülepinge. Samas põlve eesmise ristatisideme vigastusega kaasuvaid tüüpilisi luureaktsioone, mida MRT näitab, Kellyl ei esine ja liigeses pole ka lisavedelikku. Ilmselt päästis hullemast ka põlve kaitseks kasutatud põlvetugi, mida Kelly on kasutanud peale eelmist vigastust," selgitas Rahu.

Sildaru võistluspausi pikkus on Rahu sõnul orienteeruvalt kolm kuud, eeldusel, et lihasjõudlus, koordinatsioon ja vaimne valmisolek on 100%. "Raviks on eelkõige füsioteraapia liigese liikuvuse ja lihasjõudluse taastamiseks, mis iga vigastuse korral teatud määral häirub," ütles Rahu.

Sildaru enda jaoks on olulisim täielik paranemine. Sel hooajal on freestyle-suusatamise MK-programmi jäänud ainult Silvaplana (25.–27. märts) pargisõidu etapp. Kõik ülejäänud võistlused (sealhulgas MM) on praeguse seisuga koroonaviiruse tõttu tühistatud. Seega ei jää Sildaru paljudest võistlustest ilma.

"Mul on väga hea meel, et vigastus osutus kardetust kergemaks. Ma ei saa küll täiskoormusel treenida, ent saan teha erinevaid harjutusi ning oma keha toonuses hoida," ütles Sildaru.

"Võistlusstarte mul sel hooajal küll eriti palju ei olnud, aga nõlvadel veedetud aeg kinnitas, et hiljuti sportlasteel tehtud põhimõttelised muudatused on ennast täielikult õigustanud. Ootan innuga Pekingi taliolümpiamänge, mille suunas teeme igapäevaselt, metoodiliselt ja usinalt tööd."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: