Kukkumine röövis venelastelt Tour de Skil võimaliku kolmikvõidu

Hetk venelaste kukkumisest Tour de Ski teisel etapil Autor/allikas: Mikko Hyyryläinen/Twitter/Kuvatõmmis

Murdmaasuusatamise Tour de Ski teisel etapil Šveitsis Val Müstairis võitis laupäevase meeste 15 km ühisstardist klassikatehnikasõidu venelane Aleksandr Bolšunov.

Reedesel avaetapil Federico Pellegrino järel teise koha saanud Bolšunov hakkas laupäeval poolel maal konkurentidelt eest ära sõitma ja oli juba 8,2 km vaheajapunktis edu kasvatanud 19,7 sekundile.

Viimases kurvis oli tema võit juba kindel, teise-kolmanda koha peale sõitnud venelased Jevgeni Belov ja Aleksei Tšervotkin põrkasid aga omavahel kokku ja nõnda võttis teise koha Dario Cologna. Bolšunovile 23,5 sekundit kaotanud šveitslase järel sai kolmanda koha Ivan Jakimuškin (+25,3), kes pääses ise kukkumisest napilt.

Belov pidi lõpuks leppima kaheksanda (+47,2) kohaga, Tšervotkin ületas finišijoone seitsmendana, kuid diskvalifitseeriti kui kukkumise põhjustaja. Pellegrino oli laupäeval 27. ja kaotas Bolšunovile 1.29,6.