Soojendusel kukkunud Kelly Sildaru ei tulnud MK-etapil starti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1605945000000 | amCalendar}}
Kelly Sildaru Stubai MK-etapil.
Kelly Sildaru Stubai MK-etapil. Autor/allikas: Mateusz Kielpinski/FIS

Freestyle suusatamise hooaja esimesel MK-etapil Austrias Stubais pääses Kelly Sildaru pargisõidus kvalifikatsioonist parimana edasi, aga finaalis ei tulnud eestlanna starti, kuna tegi soojendusel põlvele liiga.

Karjääri viienda MK-etapivõidu teenis prantslanna Tess Ledeux, kelle esimest läbimist hinnati 89 punktiga. Teise koha sai 81 punktiga norralanna Johanne Killi ja kolmanda kohaga pidi leppima Eileen Gu – kvalifikatsioonis 91,5 punkti teeninud hiinlanna sai finaalis parimal katsel 77 punkti.

"Kukkusin võistluseelsel soojendusel. Pärast kukkumist sõitsin ühe ringi veel, kuid tegin ikkagi põlvele natuke haiget. Seega ei tahtnud rohkem riskida," sõnas Kelly Sildaru Delfi Spordile. "Põlv on terve. Liikusin omal jalal ikka edasi, kuid põrutus oli selline, et ei olnud praeguses olukorrast mõtet rohkem riskida."

Enne võistlust:

Neljapäeval peetud kvalifikatsioonis oli Sildaru 92,50 punktiga parim, teisena pääses edasi 91,50 punkti teeninud hiinlanna Eileen Gu ja kolmandana norralanna Jaohanne Killi, kes sai 89,25 punkti.

Kaheksa parema sekka jõudsid veel ka šveitslanna Mathilde Gremaud (88,50), prantslanna Tess Ledeux (81,25), kanadalanna Megan Oldham (80,25), britt Katie Summerhayes (68,50) ja ameeriklanna Darian Stevens (66,25).

Finaalis on igal sportlasel kaks katset, Sildaru alustab võistlust viimasena.

18-aastane Sildaru on pargisõidus olnud võitmatu alates 2014. aasta jaanuarist, ta on võitnud koguni 30 võistlust järjest.