Konkurss spordigümnaasiumisse Otepääl on kasvanud

Audentese spordigümnaasiumi Otepää filiaalis õppivad noored suutsid eriolukorraga hästi kohaneda. Sportlased on tänu laagritele ja võistlustele arvutipõhise õppega harjunud ja internaatkool kasvatab iseseisvust.

Otepää filiaalis saab haridust 50 õpilast. Talvepealinnas treenivad murdmaasuusatajad, kahevõistlejad, suusahüppajad, laskesuusatajad, jalgratturid ja orienteerujad.

Spordigümnaasiumi jõutakse alaliitude või treenerite soovitusel, samuti ajendatuna koolipoolsest kutsest.

"Kahel viimasel aastal on konkurss märgatavalt suurenenud. Sel aastal on konkurss 2,0. Me õpetame riikliku õppekava alusel. Lisaained on hästi palju seotud spordialadega," ütles spordigümnaasiumi juhataja Otepääl, matemaatikaõpetaja Reet Dalberg ERR-ile.

"Erisus on see, et 12. klassi saavad osa õpilasi läbida kahe aastaga. Kaheaastase õppkava saavad need, kel on sportlikud tulemused natuke motiveerivamad."

Üks nendest, kes kasutab võimalust läbida 12. klass kahe aastaga, on murdmaasuusataja Tauri Kaasik. Otepääl treenib ta Margus Uibo juhendamisel.

"Olen pärit Palamuse kandist," lausus ta. "Seal olid rullsuusatamise võimalused minimaalsed, kuna ei olnud kergliiklusteed, kus oleks võimalik teha tõusutrenne. Suhteliselt sile maa. Oli vaja raskema reljeefiga radasid."

Rein Taaramäe, Tanel Kangert, Kristjan Ilves, Marko Kilp ja nii edasi. Otepää filiaali vilistlaste nimekiri on esinduslik. Laskesuusatajatest kuuluvad sinna näiteks Kalev Ermits ja Rene Zahkna.

Järgmist põlvkonda kasvatab koolis treenerina Karel Viigipuu, kes on ühtlasi laskesuusatamise juunioride koondise juhendaja. Treenitavate hulka tuleb peagi lisa.

"Praegu on üheksa kandidaati, kellest kõik kindlasti sisse ei saa," ütles Viigipuu. "Konkurents on sel aastal päris tihe. Praegu domineerivad Narva ja Võru, aga tulemmas on ka Tallinnast."

"Kool kasvatab iseseisvust ja kohusetunnet," tähtsustas laskesuusatamise treener. "Kui arvatakse, et siin on kergem õppida, siis päris tõsi see ei ole.

"Siin on vaja tugevalt sportida ja õppida üheaegselt. Siin saavad hakkama need, kes õpivad ära iseseisvuse, kohusetunde. Kui need asjad kombineerida, saab päris hea tulemuse."

Sportimisvõimalused on Otepääl head. Koolipere ootab aga seda, et uue ilme saaks ka ajahambast räsitud koolimaja.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: