Sõõrumaa ebaõnnestunud sõnavalikust: see ei olnud halvustav, vastupidi

Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa Autor/allikas: ERR

EOK president Urmas Sõõrumaa avaldas reedel ERR-ile antud intervjuus arvamust, nagu oleks dopingu kasutamise põhjuseks sportlaste vähene haridus.* Sotsiaalmeedias arvamust avaldanud Tanel Kangert Sõõrumaaga ei nõustunud. Tuntud ettevõtja lisas nüüd omapoolse täienduse ning vabandab ebaõnnestunud sõnadevaliku eest.

"Soovin selgitada oma mõtet, mis ERR-ile antud intervjuus emotsionaalsel hetkel omandas poolikult sõnastatuna ja kontekstist väljavõetuna teise tähenduse," teatas EOK president Urmas Sõõrumaa. "See, kui suurt tarkust ning tugevat vaimu nõuab sportlasena läbilöömine ja maailma tippu jõudmine, on erakordne ja väljaspool igasugust kahtlust. Oma sõnadega rõhutasin täiskasvanud sportlase vastutust – nimetatud sportlased olid täiskasvanud ning seega pidid olema täiesti suutelised aru saama oma otsuste sisust, tähendusest ja tagajärgedest. Tõsiasi, et täiskasvanud sportlane on täielikult pühendunud spordieesmärgile ja seda sageli paratamatult osaliselt hariduse arvelt, sest spordikarjääri ja haridust võib olla keeruline ühildada – see ei ole halvustav, vastupidi – nii täielik pühendumus väärib austust."

 Sõõrumaa lisas: "Juhin tähelepanu hoopis laiemale probleemile – peame veel ja veel ka täiskasvanud sportlastele regulaarselt üle selgitama puhta spordi põhimõtteid. Vabandan kõigi ees, keda mu ebaõnnestunud sõnadevalik riivas."

*Reedel ERR-ile antud intervjuus lausus Sõõruma: "Sportlane on sportlane, tihtipeale jääb ju kooliharidus lünklikuks ja tea, paljukest seda oma mõtlemistki on."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: