Kelk kutsub Tartu Maratonil osalejaid üles oma liikumist hästi planeerima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Hoolimata viimastel nädalatel võimust võtnud sulailmast toimub sel pühapäeval aset leidev 46. Tartu Maraton täies mahus. Suusatajad peaksid aga märgadeks oludeks piisavalt valmistuma.

"Kõik toimub nii nagu planeeritud," kinnitas Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk intervjuus ERR-ile. "Tartu Maraton sõidetakse täies mahus, originaalrajal ja 100% esialgselt planeeritud programmi alusel."

Kuigi tänavune talv on suusasõpru hästi kohelnud, siis teeb sula Tartu Maratoni korraldajate elu siiski üksjagu ebameeldivaks. Ebasoodsaim stsenaarium näinuks ette, et sulailma tõttu tuleb maratoni finišiteenistus Elvast ümber kolida, kuid seda otsust korraldajad siiski ei teinud. Küll on tõenäoline, et sulavesi muudab tingimused nii suusatajate kui teenindava personali jaoks tavalisest erinevaks. Üheks probleemiks võib kujuneda parkla kandevõime.

"Head veekindlad soojad kummikud on kindlasti selline lisavarustus, mis tagaks oluliselt mugavama Tartu Maratoni," jätkas Kelk. "Meie üleskutse inimestele on selline, et planeerida oma liikumine nii, et võimalikult vähe oleks sõidukeid, mis Tartu Maratonile tuleb. Koopereeruge seltskondadega."

Rajale pole valitsenud ilmaolud korvamatut kahju teinud, kuid tõenäoliselt peab rajameister vahetult enne maratoni veetma unetu öö. Pühapäevase trassi kvaliteedis on suur ka õnnefaktori osakaal.

"Mõnes üksikus hästi madalas lohukohas, kus veed enam kuidagi minema voolama ei pääse, seal võib rajal lumi nii läbi vettida, et ta ongi jäine lõiguke, aga neid ei tohiks olla üle 10-20 meetri. Hästi palju sõltub, mida teeb viimase öö ilm," ütles Kelk.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: